Dosya KOBİ'ler İçin Rekabet Araçları 12 ARALIK 2015 / 15:59

​Türkiye’de KOBİ’ler çağdaşlaşamadı

Bilin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. D. Zafer İnkaya

Ülkemizde, KOBİ’ler arasında henüz gerçek anlamda bir çağdaşlaşma anlayışı geliştiğini düşünmüyorum. Bu nedenle de önceliklerin hala uzun vadeli, iş geliştirmeye yönelik yatırımlar yerine daha fazla, daha hızlı ve daha kolay para kazanmaya yönelik kısa vadeli yatırımlara yönelik olacağına inanıyorum. Dolayısı ile örneğin; iş geliştirme, danışmanlık, eğitim, organizasyonel gelişim ya da bilgi teknolojilerine yönelik hizmetler almak yerine araç gereç, donanım, inşaat, eleman alımı ile büyümek gibi yatırımlara öncelik verileceğine inanıyorum.
Öncelik verilecek bu tür yatırımların kısa vadede iş hayatına bir parıltı getirmiş gibi görünmekle birlikte uzun vadede sadece boşa para harcanmış olacağını düşünüyorum. Dolayısı ile uzun vadede, bunlar yerine iş geliştirme, yönetim danışmanlıkları, personel eğitimi, bilgi teknolojileri sistemleri gibi alanlara yönelik yatırım yapan şirketlerin az sayıda da olsalar diğerlerine göre daha avantajlı olacaklarına inanıyorum. İnsan ve iş sistemlerine süreç ve teknoloji açısından yatırım yapmak her zaman uzun vadede sürdürülebilir karlı iş imkanları yaratacaktır.
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN