Dosya KOBİ'ler İçin Rekabet Araçları 12 ARALIK 2015 / 16:18

Mobil iş çözümleri hayatımızın parçası haline geldi

Mobil cihazların hayatımıza girmesi ile birlikte sadece tüketicilerin değil, şirketlerin çalışma yöntemleri de değişmeye başladı. Özellikle mobil internetin hızlanması ve neredeyse her yerden erişilebilir olması çalışanların da şirket verilerine her yerden her zaman erişebilmelerini sağladı. Şirketler de verimliliği ve üretkenliği artıran mobil çözümleri benimsediler ve çalışanlarına sunmaya başladılar. Mobil çözümlerin sağladığı en önemli avantaj ise rekabet tarafında. Mobil çözümleri kullanan şirketler daha rekabetçi oluyor.
Mobil çözümlerde biraz daha derine indiğinizde sadece çalışanlar için değil tüketiciler için de mobil çözümlerin ön planda tutulması gerektiğini görüyorsunuz. Buna en güzel örnek son yıllarda mobil cihazlar üzerinden yapılan alışverişlerde ve ödemelerde meydana gelen devasa artış. Dolayısıyla geliştirilen çözümlerin sadece çalışanları değil tüketicileri de hedeflemesi gerekiyor.
Teknoloji kullanımının artması, internete sadece ADSL ve fiber gibi genişbant bağlantılar değil 3G gibi mobil teknolojilerle hızlı erişim, mobil cihazların işlevselliklerinin artması şirketlerin hayatlarına önemli bir katkı sağlıyor. Mobil çözümler sayesinde sundukları hizmetlerin kalitesini de artırabiliyorlar.
Mobil çözümlerin bir diğer avantajı ise çalışanlara daha verimli ve üretken bir ortam sağlaması. Kablosuz ağlar sayesine çalışanlar şirket içerisinde istedikleri yerden çalışabiliyor, 3G sayesinde yolda, bir başka şehirde hatta ülkede her türlü veriye ulaşabilerek ofisteymiş gibi çalışabilme fırsatına sahip oluyorlar. Şirketlerin iletişim maliyetlerini azaltması da işin bir diğer önemli tarafı olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin genel olarak elde ettiği mobilite ve hareket serbestliği bütün operasyonlarda hızı ve verimliliği yükseltirken, güvenlik de bir diğer fayda unsuru olarak öne çıkıyor. Sonuçta şirketlerin rekabet gücü önemli ölçüde artıyor.
 Şu an baktığımızda artık kablosuz ağ teknolojilerini uygulamayan şirket kalmadığını görüyoruz. Dolayısıyla kablosuz teknolojiler, kurumsal anlamda çok önemli oranlarda verimlilik artışı ile eş anlamlı diyebiliyoruz. Çalışanlar bulundukları yerden bağımsız akılı telefonları ve dizüstü bilgisayarlarıyla şirket içi iletişimde esnek çalışma olanağı kazanıyor. Bunun yanı sıra zaman ve maliyet açısından sağlanan tasarruf da işletmelerin kablosuz teknolojileri neden tercih etmeleri gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.

Kablosuz iletişim, şirketler için vazgeçilmez bir unsur
Kablosuz ve mobil iletişim, iş süreçlerinin hızlanması, kolaylaştırılması ve zamanın verimli bir şekilde kullanılması için, şirketler açısından giderek vazgeçilmez oluyor. Şirket dahilinde veya dışarıda, kablosuz olarak da, kablolu ağlar kadar güvenli bir şekilde ve düşük maliyetlerle gerekli kaynaklara erişim sağlanabiliyor.

Çalışanların, iş arkadaşları ve müşterileriyle iletişim halinde olmasını ve şirket verilerine uzaktan erişebilmesi kurumlar ve şirketler için en temel faydayı oluşturuyor. Ayrıca kablosuz teknolojilerin sunduğu platformlar, yaratıcı ve yenilikçi çözümleri kolaylaştırdığı için kurumların katma değerli çözümler sunmasına ve operasyonel maliyetlerinin düşmesini sağlıyor.
ETİKETLER : 1050
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN