BTK Kurumdan Haberler 27 EKİM 2015 / 17:56

4.5G Yetki Belgelerini Cumhurbaşkanı Verdi


26 Ağustos 2015 tarihinde BTK tarafından yapılan 4.5G ihalesini kazanan operatörlere yetki belgeleri Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Rixos Otel’de düzenlenen törenle 4.5G ihalesinin kazanan işletmecilere yetki belgeleri verildi.

 

Törene, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Kurul üyeleri İhsan Kulalı, Celalettin Dinçer, Hidayet Yıldız, Musa Şahin ve Figen Kılıç katıldı.

Törene Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Hamdi Yıldırım da katıldı.

YETKİ BELGELERİ VERİLDİ
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Vodafone Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Gökhan Öğüt ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Hariri’ye yetki belgelerini verdi.
Törende, işletmeciler tarafından ilk taksitlerin ve KDV’nin ödendiğine dair sembolik çeklerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’i verildi.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt ve Türk Telekom CEO’su Rami Aslan yetki belgelerini karşılıklı olarak imzaladı.

Törende Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlatılan tanıtım filmi de ilk defa yayınlandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN