BTK Kurumdan Haberler 23 ŞUBAT 2017 / 20:10

AGİT HEYETİ BTK’YI ZİYARET ETTİ


Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Medya Özgürlüğü Temsilcisi DunjaMijatović ve beraberindeki heyet BTK’yı ziyaret etti.

 

AGİT heyeti ile gerçekleştirilen toplantıya, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Kılıç, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Selamettin Ermiş ve ilgili BTK uzmanları katıldı.

 

Toplantıda ülkemizde ve dünyada internet düzenlemelerine ilişkin görüş alışverişi yapıldı. İnternet ortamındayasadışı içeriklerle mücadelede küresel internet aktörlerine de önemli roller düştüğü ve AGİT gibi önemli uluslararası kuruluşların özellikle ülkelerin milli güvenlik ile ilgili hususlarda bu aktörlere sorumluluklarının hatırlatılması gerekliliği vurgulandı. Ayrıca çocukların çevrimiçi ortamda korunması ve internetin güvenli kullanımına ilişkin görüş alışverişi ve işbirliği üzerinde duruldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN