BTK Kurumdan Haberler 02 KASIM 2015 / 16:30

BTK’da “Seçim Koordinasyon Merkezi”


1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda mobil ve sabit telefon ve internet iletişiminin kesilmemesi için gereken bütün tedbirleri takip etmek üzere ‘Seçim Koordinasyon Merkezi’ kuruldu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın Başkanlığında kurulan ‘Seçim Koordinasyon Merkezi’nde mobil ve sabit telefon operatörleri ve internet servis sağlayıcıları ile video konferans sistemi ile canlı bağlantılar kurularak gelişmeler iletişim ile ilgili gelişmeler anlık olarak takip edildi.

Sayan’ın başkanlığında oluşturulan koordinasyon merkezinde Başkan Yardımcısı İsmail Karayılan, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ali Nazmi Uzun, Spektrum İzleme Daire Başkanı Yunus Şuayp Çetin, Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Arif Arısoy ve Tüketici ile İlişkiler Müdürü Gökhan Evren ile bazı uzmanlar yer aldı.

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan “1 Kasım 2015 seçimleri huzur ve güven ortamında yapıldığı gibi alınan tedbirler nedeniyle mobil ve sabit telefon görüşmeleri ile internet trafiği normal seyrinde devam etti, iletişimin aksamasına neden olabilecek hiçbir olumsuz gelişme yaşanmadı” dedi.

 

Sayan, mobil ve sabit telefon operatörleri ile internet servis sağlayıcılarına teşekkür etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN