BTK Kurumdan Haberler 04 NİSAN 2016 / 15:15

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan Faturalarda sorun yaşanmaması için önlemler alındı

Haberin Videosu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, 1 Nisan 2016’da 24 TV’ye konuk oldu ve yeni teknolojinin detayları hakkında bilgi verdi.


Türkiye’nin birçok noktasında kullanılacak olan 4.5G hizmetine geçişin ilk gününde konuşan Sayan: “4.5 milyon abonemiz, 4.5G hizmetini almaya başladı. Artık abonelerimiz evde adeta fiber internete yakın seviyede hızı 4.5G ile almış olacaklar.” dedi.

 

Faturalarda sorun yaşanmaması için önlemler alındı

BTK’nın tüketicinin faturalarında da sorun yaşanmaması için önlemler aldığını belirten Sayan, kotaların yüzde 80’ine ve yüzde 100’üne yaklaşıldığı zaman bilgilendirme mesajı geleceğini vurguladı. Başkan Sayan, bütün akıllı telefonlarda bulunan hücresel veriyle ilgili sayaç mevcut olduğunu, bu sayacın 1 Nisan’da sıfırlamalarını ve aylık ne kadar internet kullandıklarını ölçmeleri gerektiği ve bu internet tüketimi ölçümüne göre tarifelerini belirlemeleri gerektiğini özellikle rica etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN