BTK Kurumdan Haberler 04 NİSAN 2016 / 14:48

BTK Başkanı Sayan, Bilinçli tüketim önemli

Haberin Videosu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan 1 Nisan’da NTV’ye konuk oldu. 4.5G geçişin ilk gününde konuyla ile ilgili bigiler veren Sayan, ek ücret ödenmeden 4.5G’ye geçiş yapılabileceğini söyledi.


Bilinçli tüketim önemli

Sayan tüketicilerin 4.5G’yi bilinçli kullanmaları halinde faturaların el yakmayacağını belirtti. Sayan şunları söyledi: “Benim tüketicilerimize tavsiyem tüm akıllı telefonlarda, 4.5G uyumlu telefonlarda hücresel veriyle ilgili bir trafik belirleyicisi, ne kadar data kullandığınızın bir sayacı bulunmakta. Bu sayaçları bugünden itibaren sıfırlasınlar. Sayaca göre 1 ay içerisinde ortalama tüketim miktarlarını ölçsünler ve bundan sonra sürpriz faturalarla karşılaşmamak için bu sayaca göre hareket etsinler ve tarifelerini belirlesinler” dedi.

 

Operatörler fiyatları uygun fiyatlara sunacaklar

4.5G ile ilgili paketlerin cep telefonu operatörleri tarafından uygun fiyatlarla satışa sunulacağını anlatan Sayan vatandaşların 4.5G’yi önce bir denemeleri gerektiğini 4.5G de kalıp kalmama kararlarını sonra vermeleri gerektiğini tavsiye etti.


22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics