BTK Kurumdan Haberler 11 NİSAN 2016 / 13:00

BTK İnteraktif Frekans İşlemleri Sistemi Projesi Ödülü

Haberin Videosu

Türkiye Bilişim Vakfı ve TÜSİAD'ın düzenlediği 13. e-Türkiye ödülleri TBMM’de düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) İnteraktif Frekans İşlemleri Sistemi Projesi (İFİS) ile “Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler” kategorisinde ödül aldı.


Ödülü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan aldı. Sayan’a ödülü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Ahmet Aydın, Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç birlikte verdi.


Örnek e-Devlet uygulamalarına dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenip özendirilmesi ve bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasının hedeflendiği e-Türkiye ödüllerinde 26 proje finale kaldı. Ödül töreninde kamu kurumlarına yönelik “Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler”, “Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler”, “Kamudan Kamuya e-Hizmetler” kategorilerinde, yerel yönetimlere yönelik “Küçük Ölçekli Belediye, “Orta Ölçekli Belediye” ve “Büyük Ölçekli Belediye” kategorilerinde 16 jüri üyesi tarafından seçilen 6 projeye ödülleri verildi.

  

E-TR Ödülleri İFİS nasıl bir projedir?

İFİS, 2012 yılından itibaren hizmet sunmaya başlamıştır. İşletici/işletmecilerimizin Kurumumuza yaptıkları ilk müracaat ile revizyon başvuruları ve sistem kurulumları gerçekleştikten sonra yapılan elektromanyetik alan ölçümleri bildirimleri online (https://ifis.btk.gov.tr/wmfys/) olarak bu sistem üzerinden yetki tipleri farklılaştırılmış e-imzalı kullanıcılar ile yapılmaktadır. Halihazırda Avea, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom işletmecilerimiz İFİS sisteminin aktif kullanıcısı durumundadır. TRT, e-imza kullanımına 2016 itibari ile başladığından İFİS entegrasyon süreçleri devam etmektedir.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics