BTK Kurumdan Haberler 25 AĞUSTOS 2017 / 17:16

ÇİN SİBER UZAY İDARESİ YETKİLİLERİ BTK’YI ZİYARET ETTİ


Çin Siber Uzay İdaresi Bilgi Teknolojileri Geliştirme Bürosu Genel Müdürü Xu Yu başkanlığında bir heyet BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ı ziyaret etti, iş birliği imkânları ele alındı.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin siber güvenlik alanındaki otoritesi olan Çin Siber Uzay İdaresinden bir heyet, Bilgi Teknolojileri Geliştirme Bürosu Genel Müdürü Xu Yu başkanlığında BTK’ya ziyarette bulundu. Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın kabul ettiği konuk heyet ile çeşitli konularda görüşmeler yapıldı.

Ziyarette, iki ülke arasında işbirliğinin arttırılmasının önemi vurgulanarak, Çin Halk Cumhuriyeti ile ülkemiz arasında bilgi ve iletişim teknolojileri alanında muhtemel işbirliği fırsatları üzerinde duruldu. Ayrıca Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında bilgi teknolojileri ve siber güvenlik alanında yapılabilecek muhtemel iş birliği imkânları da ele alındı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN