BTK Kurumdan Haberler 04 NİSAN 2016 / 17:09

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ülkemizin 5G Ligine İlk Taşınan Ülkelerden Biri Olacağına İnanıyorum

Haberin VideosuTürkiye'de 4.5G dönemi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın ilk 4,5G bağlantısını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyle resmen başladı. Washington'da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, cep telefonu aracılığıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) düzenlenen "4.5G IMT-Advanced Hizmetlerinin Sunulmaya Başlaması" törenine canlı bağlantı ile katıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile 4.5G teknolojisiyle görüntülü konuşma yaparak söz konusu teknolojinin ilk denemesini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Erdoğan, uzaktan katıldığı törende, cep telefonundan bir konuşma yaptı.


Bir sonraki adımın 5G teknolojisi olduğunu, mobil sektörde esas dönüşümün 5G teknolojisiyle yaşanacağını vurgulayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “İşletmecilerimizin ve üreticilerimizin, ilgili kamu kurumlarımızla birlikte çalışmalarına aralıksız devam etmeleri gerekiyor. Ülkemizin 5G ligine ilk taşınan ülkelerden biri olacağına inanıyorum” dedi.

Erdoğan, “Elektronik haberleşme sektöründe de, savunma sanayimizde olduğu gibi, yerli üretimin ve yerli ürün kullanımının milli bir mesele olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız” dedi.

 

 

4.5G projesinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, BTK ile sektörün temsilcilerine teşekkür eden Erdoğan, Türkiye ve yerli üretim adına atılan en küçük adımın dahi önemli inkişaflara sebep olacağını ve bu yöndeki çalışmaları gönülden desteklediğini ifade etti.


22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics