BTK Kurumdan Haberler 14 MART 2017 / 17:19

SİBER YILDIZ “CAPTURE THE FLAG” YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ


Ülke savunmasında önemi gittikçe artan Siber Güvenlik alanında istihdam etmek üzere teknolojiye yatkınlığı üst düzeyde bulunan gençlerdeki potansiyeli açığa çıkarmak amacıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından düzenlenen Siber Yıldız “Capture the Flag” yarışmasında dereceye girenler ödüllendiriliyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN’ın teşrifiyle ödül töreni 16 Mart 2017 günü saat 14:00’da BTK binasında gerçekleştirilecek.


SİBER YILDIZ KAZANANLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞUYOR


BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın çağrısı üzerine Siber Güvenlik alanında ülkem için ‘Ben de Varım’ diyen binlerce kişi USOM’a başvurmuştu. Başvuranların yetkinlik düzeylerinin belirlenmesi amacıyla 20 Ocak’ta Siber Yıldız “Capture the Flag” yarışması düzenlendi. Kıran kırana bir mücadele içinde geçen yarışma 24 saat sürdü. Siber Yıldız yarışmasına katılan 12.416 bireysel, 1.256 grup arasından kıyasıya bir yarış sonucu tüm bayrakları yakalayarak sıralamaya giren ilk 15 grup 16 Mart’ta ödüllerini BTK Başkanı  Dr.Ömer Fatih Sayan ve UDH Bakanı Ahmet Arslan’ın elinden alacak.

 

TARİH  :16 MART 2017

SAAT   :14.00

YER      :BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU

               ESKİŞEHİR YOLU 10.KM NO:276 ÇANKAYA/ANKARA

Siber Yıldız Ödül Töreni Basın Daveti

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN