BTK Kurumdan Haberler 12 NİSAN 2017 / 00:24

TOPLU VE HALKA AÇIK İNTERNETTE DÜZENLEME


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından “İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik” yeniden düzenlenip Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliklerle, çocukların internetin yasadışı ve zararlı içeriklerinden korunması ve toplu internet kullanım imkanı sağlayan yerlerde suç ve suçluyla mücadele edilmesi amaçlanıyor.


Gerçekleştirilen düzenlemelerle, çocukların internetin yasadışı ve zararlı içeriklerinden korunması kapsamında; internet kafelerde Güvenli İnternet Hizmeti ile birlikte amaca uygun bir filtre programını kullanma zorunluluğu getirildi.

 

Ayrıca suç ve suçluyla mücadele edilmesi kapsamında ise; internet toplu kullanım sağlayıcılara kullanıcıların erişim kayıtlarını elektronik ortamda iki yıl süreyle saklama yükümlüğü getirilirken yapılan değişiklikle, internet kafelerde güvenlik amacıyla yüksek çözünürlüklü gece görüşlü kamera kayıt sistemi kurulması ve kayıtların doksan gün süreyle saklanması hususu düzenlendi.

 

BTK tarafından gerçekleştirilen düzenlemenin detaylarına aşağıdaki basın bülteninden ulaşabilirsiniz:

İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik

ETİKETLER : BTK İnternet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN