BTK Kurumdan Haberler 10 HAZİRAN 2016 / 18:21

UDHB PERSONELİ İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Birliğimize ve beraberliğimize kastedenler şunu bilsinler ki dün olduğu gibi bugün de yarın da bu birliğe ve beraberliğe halel getiremeyecekler" dedi.


Bakan Ahmet Arslan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Bakan Ahmet Arslan’ın ev sahipliğinde 09.06.2016 tarihinde gerçekleştirilen yemeğe Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Kurul üyeleri, birim yöneticileri ve çalışanları da katıldı.


İftar programında bir konuşma gerçekleştiren Arslan, "Nerede olursa olsun 100 bin kişilik bu ailenin el ele vereceğine, gönül gönüle vereceğine ve ülkemizi ulu önder Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine taşımak adına, 2023 hedeflerine taşımak adına ve bu ülkeyi çocuklarımıza, torunlarımıza daha iyi şartlarda taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağımız konusunda hiçbir şüphem yok" dedi ve Bakan Arslan konuşmasına şöyle devam etti:


“Bir şeyi özellikle vurgulamak istiyorum. Ne yazık ki ülkemiz bu büyük projeleri hayata geçirdikçe Türkiye'yi sadece haritalar üzerinde, coğrafya üzerinde Avrupa ile Asya arasında köprü olma konumundan çıkarıp ulaştırma ana koridorlarını hangi ulaştırma koridorunda olursa olsun, deniz yolu demir yolu, hava yolu, kara yolu hiç fark etmez. Bütün ulaştırma türlerinde gerçek koridor haline getirdiği için ve bu gerçek koridorluk pozisyonundan ticareten ve ekonomik olarak yaralandığı için, diğer ülkelerle sosyal ve beşeri ilişkilerini geliştirdiği için ne yazık ki sevinenimiz olduğu kadar sevinmeyenler var. Birliğimize ve beraberliğimize kastedenler şunu bilsinler ki dün olduğu gibi bugün de yarın da bu birliğe ve beraberliğe halel getiremeyecekler".


“Ulaştırma ailesi olarak büyük projeleri yapmanın, pek çok büyük projeyi bitiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Bakan Arslan, "Bu Bakanlığın duayeni, bu bakanlığın gerçekten hamisi, 14 yıl bu aileye abilik yapan birini bugün başbakanlık koltuğunda görmek, onun başbakanlıkta vereceği destekle bir kardeşiniz olarak bugün ailenin sorumluluğunu en azından bakan seviyesinde almış olmak beni hem duygulandırıyor, hem memnun ediyor" diye konuştu.


Bakan Arslan konuşmasını tamamlamasının ardından kendisine takdim edilen çiçeği kabul etti ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın bünyesindeki üst düzey yetkililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics