BTK Kurumdan Haberler 27 ŞUBAT 2017 / 15:31

YURT DIŞINDAN GETİRİLEN CİHAZLARA YENİ DÜZENLEME


BTK tarafından yapılan değişiklikle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonlarda IMEI değişim işlemi yapılabilecek.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun, "Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

KAYIT DEĞİŞİKLİK BAŞVURULARINI TEKNİK SERVİS VE İTHALATÇI FİRMA YAPABİLECEK

 

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonlar veya elektronik kimlik bilgisi (IMEI) bulunan diğer cihazlarla ilgili düzenlemede yapılan değişiklikle;

Bu cihazların bozulması durumunda ithalatçı üzerinden garanti veya tamir nedeni ile değişim işlemleri yapılırken kayıt değişiklik başvurularını cihaz sahiplerinin yanı sıra Türkiye’de teknik servis hizmeti veren ithalatçı firmaların da yapabilmesine imkan tanındı.

 

IMEI DEĞİŞİMİ KOLAYLAŞTI

 

Böylece yurt dışından alınmış ve daha önce kaydı yaptırılmış cihazların bozulması halinde IMEI değişim işlemlerinde kolaylık sağlanarak tüketicilerin yaşayabileceği mağduriyetin de önüne geçilmiş oldu.

Ayrıca yurt dışından alınmış olsa bile daha önce kaydı yapılmış cihazların garanti kapsamında ithalatçılar tarafından tamir veya değişim işlemleri kolaylaşmış oldu.

ETİKETLER : BTK IMEI değişim

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics