Dosya Kurumsal baskı sistemleri 24 HAZİRAN 2013 / 08:38

Baskı sistemlerinde birçok çözüm mevcut

Baskı sistemleri alanında faaliyet gösteren şirketler çok fonksiyonlu ürünlerle birlikte danışmanlık ve teknik destek konularındaki ihtiyaçlara da birçok çözüm sunuyor.

Artı ve Artı Teknoloji Hizmetleri Görüntüleme ve Baskı Bölüm Müdürü Hasan Sarı kurum olarak, HP ürünlerinde uzun yıllardır projeler üreten, şirketlerin verimliğini artıran ve maliyetlerini düşüren projelere imza attıklarını söyledi. Bu süreçte baskı güvenliği ihtiyacının artarak ilerlediğini gördüklerini söyleyen Sarı, veri güvenliği ne kadar önemliyse bu verinin basılı hale geldikten sonraki sürecinin de o kadar önemli olduğunu ifade etti. Sadece baskıyı almanın yeterli olmadığını, artık güvenli baskı almanın da önemli olduğunu söyleyen Sarı, pin kodlu, proximity kart ve akıllı kartları kullanarak kişisel baskıyı kontrol altına alabilen güvenli baskı teknolojilerinin projelendirilmesinde önemli faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Şirketlerin maliyetlerini düşürmek için öncelikle veriye ihtiyaç duyulduğunu belirten Sarı, bu verilerin toplanması için gerekli olan raporlama yazılımlarını kullandıklarını ve yeni yazılımlar üzerinde çalıştıklarını söyledi. Sarı, kurum olarak yaptıkları çalışmanın finans, satın alma, BT, pazarlama, tüm kullanıcılar vs. her birimin ihtiyacını görmekten öte, iş süreçlerini kolaylaştıracak ve basit hale getirecek yenilikler getirmesine özen gösterdiklerini söyledi.
Brother Türkiye Kurumsal Satış Müdürü Güçlü Akpınar şunları söyledi:
“Sadece donanım satışına odaklanmanın günümüzde geçerliliği kalmadığından hareketle Brother toplam çözümler üretmek ve bunları müşterilerine sunmak üzere her alanda farklı uzman şirketlerle işbirliğine gitmektedir. Bu işbirlikleri özellikle baskı çözümlerinde proximity kart okuyucu ve yazılım sağlayan şirketler odağında gerçekleşirken, tarayıcı alanında doküman yönetim sistemi bütünleştirici şirketlerle işbirliği içindeyiz. Özellikle Türkiye’de gelişmekte olan mobil yazıcılar segmentinde Brother merkezce sağlanan yazılım geliştirme kiti yazılım iş ortaklarımızca farklı sektörlere uygulanabilir çözümler üretmek üzere kullanılmaktadır.”
İş ortakları vasıtasıyla dağıtımını üstlendikleri markaların yazıcı ve tüketim malzemelerini en ekonomik finansal ve lojistik çözümler ile birlikte  ihtiyaç sahiplerine  sunduklaırnı belirten Ekip Elektronik Pazarlama Müdürü Metin Çiçek, üreticilerin pazara sundukları ürünler arasında doğru kıyaslamalar ile en doğru ürünün satışı için işbirliği yaptıklaırnı da söyledi. Buna ek olarak pazardaki tüm markaların orijinal tüketim malzemesi çeşidi arzı ile parktaki tüm cihazların çalışıp iş üretmesinin sağlanmasını sağladıklarına değinen Çiçek,  baskılı iletişimi iş hayatına ve özel hayata estetik ve kalite katan yeni ürünler sunduklarını sözlerine ekledi.
Özellikle geniş format yazıcılarda kullandıkları özel web temelli takip sistemi sayesinde problemlere çözüm önerileri getirdiklerini söyleyen Epson Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Ahmet Gürle, akıllı TM (POS) yazıcıları konsunda çözüm almak ve çözüm paylaşmak isteyenleri bir araya getirdiklerini söyleyen Gürle, üretimde kullanılan malzemelerde geri dönüşümlü ve uluslararası standartlara uygun ürünler tercih ettiklerini söyledi. Gürle, bunun aynı zamanda Epson’un ileriye dönük stratejilerinden biri olduğunu ekledi.
Eraltek Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Murat Altıok ise konuyla ilgili fikirlerini şu şekilde belirtti:
“Şirket olarak biz ilk önce şuna karar veriyoruz. Bu evrak basılmalı mıdır? veya basılmadan nasıl ihtiyacı görebilir. Basıldığı noktada ağ olan çok işlevli cihaz ile daha ekonomik baskı işini görüyoruz. Eğer evrak saklanacak ise yönetilebilir ortak kullanım alanları ve depolama ürünleri ile bu dosyaları saklayan yazılımlar ile işimizi sistematik hale getiriyoruz. Burada dikkat edilen konu ilgili kişilerin ilgili evraka ulaşımını kolaylaştırma ve ne kadar az baskı yapılır ise o kadar fayda amacını güdüyoruz. Şirket olarak işin sadece ekonomi tarafından ziyade çevresel boyutu daha çok dikkatimizi çekiyor. Çünkü basılan her sayfa bir ağaç ve ithal edilen ürün demek olduğunu biliyor ve ekonomimize katkı için faydalı baskı diyoruz.”
Şirket olarak Xerox ve Epson’ gibi iki büyük markayı temsil ettiklerini belirten Lidya Grup Danışmanı Rıza Başoğlu, marka gücü ile yetişmiş insan kaynaklarının sektörel bilgi birikiminin, çözüm sunmayı temel felsefe haline getirdiğini söyleyerek, baskı maliyetlerini düşürme ve bilgiye hızla ulaşıp karar verme süreçlerini kısaltma noktasında rehberlik yaparak çözümler sunduklarını ifade etti. Başoğlu, şirket olarak bir yandan kurumların ilgili personeline  eğitim verirken diğer taraftan da hizmeti sürekli hale getirerek müşterilerin baskı işlerinde maliyetlerini düşürürken kesintisiz baskı almalarının teknolojik altyapısını hazırladıklarını söyledi. Erdemir Grubu ve ona bağlı yassı çelik üreticisi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Dow Chemical, Vaillant ve İZSU projeleri yönettiklerini belirten Başoğlu, bu şirket olarak farklı sektörlerin baskı sistemi ihtiyaçlarına hizmet verebilecek kapasitede olduklarını belirtti.
Tecpro Bilgi Teknolojileri Grafik Baskı Sistemleri ve Tüketim Ürünleri Kanal Yönetmeni Eyüp Çelik, genelde katma değerli işlere yönelmeyi hedefleyen bir şirket olarak çalışmalarını bu yönde ilerlettiklerini belirterek, Tecpro Bilgi Teknolojileri olarak, bayi tarafından bakıldığında, makine  yatırım tercihlerinden kurulumlarına, teknik servis hizmetlerinden malzeme tedariğine kadar her ihtiyacı tek şirketten halledebilme yetisine sahip olduklarını söyledi. Çelik, yaptıkları piyasa araştırmalarına göre son kullanıcıların ihtiyaç anında teknik servise ulaşabilmesi ve müşterilerin problemlerine anında müdahale etmeyi ilke olarak benimsediklerini sözlerine ekledi.

Şirketlere ihtiyaç analizinde yardımcı oluyoruz

Şirketler ihtiyaç analizlerini kendileri yapabilecekleri gibi kendileri gibi uzman şirketlerden destek alabileceklerini ifade eden Bilgitaş Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatorü Türkay Terzigil, müşterilerine belirlenen ihtiyaçlarına uygun Kyocera lazer yazıcılar ve çok fonksiyonlu fotokopiler ile birlikte ek donanım ve yazılım ürünlerini de sağladıklarını ifade etti. Terzigil, bunun yanında NUANCE, DOCUWARE, NSI AUTOSTORE, OBJECTIF LUNE, MY Q şirketleri ile de işbirliklerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Güvenlikte yüksek standartlara sahibiz

Xerox Türkiye Pazarlama Direktörü Ayşen Şişman kendi ürünlerine, Xerox kalite ve güvenlik standartlarını destekleyen üçüncü parti donanım ve yazılımlar eklenebildiğini belirterek, şu an Xerox’un piyasaya yeni sürdüğü ConnectKey platformlu çok fonksiyonlu ofis cihazları üzerinde, Cisco ve McAfee’nin üst düzey güvenlik yazılımlarının yer aldığını söyledi. Cisco ve McAfee’nin güvenlik yazılımlarının, Xerox cihazlarının doküman ve veri iletişiminde yüksek güvenlik standartlarına sahip olarak çalışmasını sağladığına dikkat çeken Şişman, şirket olarak ürünlerine ve servislerine değer katacak her türlü işbirliğine her zaman açık olduklarını söyledi. Şişman, iş ortaklarıyla geliştirdikleri farklı sektörlere yönelik çözümleri de, onlarla birlikte kişi ve kuruluşların kullanımına sunduklarını belirtti.
ETİKETLER : Sayı:927