Dosya Kurumsal baskı sistemleri 24 HAZİRAN 2013 / 08:30

Baskı sistemlerinde ihtiyaçlar, çok fonksiyonlu olmayı gerektiriyor

Baskı sistemleri şirketlerin bütün birimlerinde her zaman ihtiyaç duyulan bir altyapı olarak varlığını sürdürüyor. Yeni ihtiyaçlar bu sistemleri veri üretiminin her aşamasında rol alacak şekilde dönüştürüyor.

Kağıt kullanımı konusunda birçok şirket çevre duyarlılığı gösterse de bazı durumlarda hala yazılı belge kullanımı olmazsa olmazlardan birisi. Baskı sistemleri bu noktada devreye girerek şirketlere çeşitli çözümler sunuyor. Teknolojik gelişmelerle birlikte şirketler artık tek bir adı ve işlevi olan cihazlardan ziyade birkaç işlemi bir arada yapabilen cihazlara yöneliyorlar. Kablosuz ağ, mobil ve bulut teknolojilerinin önü alınamaz gelişmesi de baskı sistemlerinin kullanım alanları ve şekillerini genişletiyor. Şirketler artık baskı sistemlerini çok yönlü olarak görüyor ve beklentiler git gide yükseliyor. Bu beklentileri karşılamak için baskı sistemleri artık veri üretiminin son aşamasından ziyade bütün aşamalarında çeşitli roller üstlenmeye başladı. Hatta bu vasıfların yanında maliyet ve zaman tasarrufu için zımbalama, delme, harmanlama gibi işlemler de ek donanım olarak sistemlerle bütünleştirilebiliyor. Bu kadar fazla fonksiyona sahip cihazların getirdiği satın alma maliyeti ise müşterilerin baskı sistemleri altyapısı kurarken doğru bir analiz yapmasına engel oluyor. Tedarikçiler ise şirketlerin baskı sistemleri konusundaki ihtiyaçlarını karşılarken satın alma maliyetine önyargıyla yaklaşmadan asıl olarak toplam sahip olma maliyetine bakmasının daha verimli sonuçlar doğuracağını söylüyor. İlk maliyeti ucuz olduğu için alınan bir baskı cihazının neredeyse satın alma maliyetiyle aynı miktardaki toner yenileme ya da bakım gibi masrafları yüzünden uzun vadede işletmelere önemli maliyetler çıkarabildiği belirtiliyor. Uzmanlar tarafından şirketlerin bütün departmanlarında gereksinim duyulan baskı sistemlerinin bu tarz maliyetlerden kaçınılacak şekilde doğru planlanmış bir altyapıyla hizmete sunulması ve cihazlardan çıktı alınmasıyla ilgili olarak doğru yetkilendirme yapılarak hem kağıt hem de kullanımdan doğan masrafların azaltılması gerekliliği vurgulanıyor.
Baskı sistemleri alanında faaliyet gösteren şirketler çok fonksiyonlu ürünlerle birlikte danışmanlık ve teknik destek konularındaki ihtiyaçlara da birçok çözüm sunuyor. Sistemlerin kurulması, yönetilmesi, şirket ihtiyaçlarının belirlenmesi ve daha sonrası için teknik destek verilmesi de şirketlerin sundukları hizmetler dahilinde.
ETİKETLER : Sayı:927

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics