Dosya Kurumsal Baskı Sistemlerinde Yenilikler 19 ARALIK 2015 / 17:10

İş dünyası baskı hizmetleri yönetimi çözümlerine yöneliyor

Yoğun rekabet ortamında yaşanan ekonomik zorluklar şirketleri dokümantasyon gibi alanlarda tasarruf yapmaya itiyor. Bu doğrultuda geliştirilen “baskı hizmetleri yönetimi” çözümleri, şirketlerin ve kurumların bu tarz maliyetleri çok daha rahat bir şekilde kontrol etmesine olanak sağlıyor.
“Kurumlar ciroların yüzde 3’üne kadar ulaşabilen dokümantasyon maliyetlerini doğru ürün ve çözümlerle yüzde 30’a varan oranlarda azaltabilirler.” açıklamasını yapan Kyocera Bilgitaş Genel Müdürü Murat Ada sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Baskı Hizmetleri Yönetimi çözümleri birçok kişinin aynı anda faydalanabileceği, farklı ihtiyaçlarına en etkili şekilde cevap verebilecek uygun baskı kapasiteli donanım ürünlerine ek olarak yazılım, servis ve finansal çözümlerden oluşmaktadır. Bu çözümlerde en önemli husus ihtiyaçları doğru belirleyip, verimliği arttırırken maliyetleri düşürmektir. Kurumların baskı ihtiyaçları faaliyet alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kurum içindeki departmanların da yaptıkları işlerin farklılığından dolayı değişik gereksinimleri bulunabilmektedir. Doğru baskı sistem ve çözümlerinin seçimi ve kullanımı kurumlara önemli avantaj yaratır.”

Örneğin;
  • Ürünlere dışkaynak kullanımı yöntemi ile sahip olunarak finansal yük zamana yayılabilir. Bu yöntem dahilindeki yerinde servis hizmeti sayesinde bilgi işlem ve sarf malzeme satın alımı olmaması sayesinde satınalma birimlerinin iş yükleri azalır.
  • Muhasebe defterleri basımında nokta vuruşlu/satır yazıcılar yerine kağıdın hem önünü hem de arkasını kullanma imkanı sunan hızlı ve sessiz lazer yazıcılar kullanılarak kağıt ve yazıcı maliyeti, zaman ve arşiv yeri tasarrufu sağlanır.
  • Kağıda çift taraflı baskı yapılarak kağıt maliyeti yüzde 50’ye varan oranlarda azaltılabilir.
  • Antetli kağıt kullanılması gerekli dokümanlarda matbu kağıt kullanmak yerine lazer yazıcılara yüklenecek elektronik formlar tercih edilerek matbu kağıt stoklamaya gerek kalmaz.
  • Yönetim yazılımları kullanılarak, baskı cihazlarına uzaktan ulaşım ve kontrol sağlanarak zaman ve personel tasarrufu yapılır.
  • Kullanıcılar uygun ürünleri kullanmaya yönlendirilerek sayfabaşı maliyetler düşürülür.
 
 
ETİKETLER : 1051

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics