Dosya Kurumsal Baskı Sistemlerinde Yenilikler 19 ARALIK 2015 / 17:08

Müşteriler verimliliğe odaklanıyor

Günümüzde şirketler ve kurumlar, iş süreçlerini daha verimli bir hale getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Güvenlik, esneklik, akıcılık gibi bileşenlerin bir araya gelmesiyle birlikte oluşan “iş verimliliği” şirketlerin ve kurumların odak noktası haline gelirken, doğru çözüm ortağı ile çalışmalarını gerçekleştiren şirketler ve kurumlar yoğun rekabet ortamının yaşandığı iş dünyasında rakiplerinden bir adım öne geçme imkanı yakalıyorlar.
“Müşterilerimizin en çok odaklandıkları konu verimdir.” açıklamasını yapan HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategori Müdürü Serkan Bayır, konuya şu şekilde yaklaşıyor:
“ Her kurum, daha verimli çalışabilmek ister. Dolayısıyla kurumsal çözüm tercihlerinde verimliliği ön planda tutar. Baskı çözümlerinde verimliliği bir bütün olarak düşündüğümüzde, o bütünü oluşturan parçaları güvenlik, iş sürekliliği, hız ve maliyet avantajı olarak özetleyebiliriz. Müşterilerimizden en sık aldığımız talepler de bu bileşenlere yönelik oluyor.
Güvenlik de verimliliği oluşturan en önemli bileşenlerden biridir. HP, yazıcı geliştirmenin yanında müşterilerinin baskı ortamlarını güvenlik yönetimine yönelik çözümlerle koruma altına almalarına da destek oluyor. Sektördeki tek politika tabanlı yazıcı güvenliği uyum çözümü olan HP JetAdvantage Security Manager, BT departmanlarının giriş kapatma, erişim protokollerini devre dışı bırakma, dosyaları otomatik silme ve daha birçok güvenlik ayarını kurup uygulamalarına imkân tanıyor. Sistem yüklemesi yapıldığında HP Instant-On Security özelliği etkilenen ayarları otomatik olarak kontrol edip ilk baştaki düzenlemesine alıyor ve cihazları kurum politikasıyla uygun hale getiriyor. HP JetAdvantage Security Manager, sonbahar başlarında daha fazla otomasyona yönelik olarak güncellendi. Güncelleme kapsamında yazıcıların daha kolay bulunup yönetilmesini sağlayan otomatik-bulma özelliği de yer alıyor. 
Verimliliğin bir diğer bileşeni de doküman yönetimidir. Esnek ve gerek donanım gerekse yazılım açısından yükseltilebilir baskı sistemlerimizle doküman yönetim süreçlerini basitleştiriyor ve daha verimli hale getiriyoruz. Her fonksiyon için ayrı cihaz alma devrinin sona erdiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla HP olarak baskı, tarama ve kopyalama işlevlerini aynı bünyede barındıran cihazlarımızla çok daha verimli sonuçlar yaratıyoruz.” 

Geleceği 3 boyutlu yazıcılar şekillendirecek
“Günümüzde yazıcıların geleceği alanında en çok heyecan yaratan gelişme 3D baskı teknolojisinin gelişimi ve yaygınlaşmasıdır.” diyen Serkan Bayır sözlerine şu şekilde devam ediyor:
“Küresel çapta baskı teknolojileri lideri olarak 3D baskı teknolojisiyle de yakından ilgileniyoruz. 3D baskı teknolojimiz yeni “Harmanlanmış Gerçeklik” vizyonumuza dayanıyor. Bu vizyonun bir parçası, “HP MultiJet Fusion” teknolojisi. HP MultiJet Fusion, 3D baskı teknolojisini ticari alana taşıma alanında önemli yenilikler sunuyor.  3D yazıcıların ticarileşmesi ve bireysel kullanıma açılması için hız, kalite ve maliyet unsurlarını çözen bu teknoloji sayesinde mevcut en hızlı 3D baskı teknolojisinden 10 kat daha hızlı baskı daha düşük maliyete alınabilecek. Bu yıl içerisinde HP Multi Jet Fusion sistemlerini bazı müşterilerimize sunacağız. Çözümün kitlesel sürümünü ise 2016 yılında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. HP olarak ayrıca biyouyumlu, seramik, metal ve diğer materyallerin kullanımıyla yeni 3D baskı materyalleri geliştiriyoruz.
Odaklandığımız ticari segmentte donanım ve tüketim malzemelerinin 2020 yılı itibarıyla 8 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacağını tahmin ediyoruz. Bununla birlikte bu büyük potansiyelin tam manasıyla gerçekleşebilmesi için atılması gereken adımlar, geçilmesi gereken aşamalar var.”
 
ETİKETLER : 1051

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics