Dosya Kurumsal Dönüşüm ve ERP 05 MART 2016 / 10:04

Günümüzün kazanını hız

Gerek sektörel gerek rekabet koşulları gerekse de regülatif zorunluluklar şirketlerin ilgisini kurumsal dönüşüm odaklı yatırımlara yöneltti. Bu ilgide temel gerekçenin kurumlara sağladığı katma değer olduğunu söyleyebiliriz. Şirketler özellikle elektronik dönüşüm ile hız kazandılar ve bu hızın geri dönüşü maliyet avantajı doğurdu. “Bu platformda başarılı olan projeler her paydaşına artı bir değer kazandırdığı için kurumsal dönüşümler de günümüz gerekliliği ile hız kazandı diyebiliriz” diyen FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar, kurumsal e-dönüşüm yolunda izlenmesi gereken adımlar konusunda şu bilgileri verdi:
“Profesyonel desteğe mutlaka önem vermeliyiz ki, şirketleri soktuğumuz bu dönüşüm yolunda karşılaşılabilecek tüm riskleri de minimize edebilelim. Şirketlerin ilk belirleyeceği adım aslında bu dönüşümün yöntemini belirlemek olmalıdır. Belirlenen yöntem ve doğru hizmet sağlayıcının tercih edilmesi projenin başarısından çok daha önemlidir. Projenin başarısı temelde proje paydaşlarına bağlıdır. Bu yüzden günü kurtaran çözümler yerine dönüşüm platformuna eklemek istediğiniz her yeni üründe sorun yaşamayacağınıza emin olduğunuz, büyük deneyime sahip, güçlü iş ortaklarını seçmekte fayda var.
Elektronik faturalama kayıt sistemi ile başlayan dijital dönüşüm bugün e-Fatura'da 50 bin, e-Defter'de 48 bin ve e-Arşiv'de ise 3 bin üzerinde kullanıcıyı platform üzerine taşıdı. Kurumsal dönüşüme büyük katkısı olan bu dijitalleşmenin hayat kolaylaştırıcı adımlar ile dolu olduğunu belirtmek isteriz. Uygulamaların sunduğu avantajlar sayılamayacak kadar fazlalaştı. Özellikle bakanlığın stratejik anlamda devam ettirdiği adımların önümüzdeki yıllarda genişlemeye devam edeceğini düşünüyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN