Dosya Kurumsal İş Uygulamaları 09 MART 2015 / 08:54

İş uygulamalarını kurumsal dünyadaki rekabet şekillendiriyor

Dünyada artan rekabet, veri yoğunluğu ve entegrasyon ihtiyacı kurumsal iş uygulamalarını da derinden etkiledi. Türkiye’deki en büyük iş ortaklarından biri olduğumuz SAP AG, 2011 yılında ilk “in-memory” platformunu sunarak dış dünyadaki büyük veriyi kurumsal uygulamalar ile birleştirdi. 2014 yılına kadar yapılan geliştirmeler operasyonel ortam ile analitik ortamları birleştirdi, yapılan bir işlemin etkisini gerçek zamanlı olarak görebilme şansını yarattı. 3 Şubat 2015 de tanıtımı yapılan S/4HANA ile oyunun kuralları toptan değişiyor diyebiliriz. Kısaca S/4HANA, kullanıcı arayüzünde ve süreçlerde yaptığı devrimsel iyileştirmeler ile çok büyük verileri çok hızlı bir şekilde bilgi ve öngörüye çeviren bir ortamı hayalden gerçeğe dönüştürdü.

Bulut bilişim gerekliliklerden doğdu

Bulut bilişim çağımızın yeni trendi ama trend olmasının nedeni gereklilikler. Artık çok gelişkin, birbirinden farklı ama beraber çalışan ve çok hızlı evrilen bir teknolojik ortamdan ve uygulamalardan bahsediyoruz. Bunu kurumların kendi bünyesinde bulundurmaları ile bulut bilişim hizmeti mantığı ile kullanmaları arasında; hem toplam sahip olma maliyeti açısından hem de işin kalitesini sürekli yüksek tutmak açısından  uçurum olmaya başladı. Dolayısı ile gelecekte birçok kurum kullanabildiği her yerde bulut bilişimi ciddi bir alternatif olarak görecek ve kullanacak. Detaysoft gibi danışmanlık firmaları ya da sistem entegratörleri de bu yeni düzene uyum sağlamak zorunda. Bulut dünyada uygulamalar çok daha kısa sürede daha uzman danışmanlıklar ile devreye alınacak ama sistem entegratörleri için esas fırsat bulut platformlarda tamamlayıcı ürünler geliştirmek ve entegre etmekten geçiyor.

Mobilite kurumsal dünyanın sınırlarını kaldırdı

Şubat ayı içerisinde tanıtımını yaptığımız S/4HANA etkinliğinin en çarpıcı mottolarından biri “artık akıllı saatlerden bile uygulamalara ulaşabileceksiniz” oldu. Bilgiye ulaşma hızı ve kolay ulaşabilmek artık her kullanıcının ihtiyacı haline geldi. Mobilite ile sınırlar kalkarak; verim, interaktivite ve esneklik, yeni çağın gerekleri olarak uygulanabilir oluyor. Doğal ve kendiliğinden mobil ortamlardan ulaşılamayan uygulamalar yakın gelecekte tarih olacak.

Türkiye’de müşterilerimiz de hizmet sağlayıcılar da yeniliklere çok açığız ve hızlı bir şekilde yeni durumlara adapte olabiliyoruz. Detaysoft, 2014 yılında SAP nin en fazla bulut uygulama yapan iş ortağı seçildi ve Avrupa ortalamasının üstünde bir büyüme hızı yakaladık. Hayatta kalabilmek ve bir adım öne çıkabilmek için inovasyon ve değişen şartlara uyum sağlayabilmek günümüzün gereklilikleridir. Ülkemizde özellikle hizmet sağlayıcıların dönüşümü ile son kullanıcılar da mobilite ve bulut bilişimi iş uygulamalarına adapte etmekte sorun yaşamayacaklardır.

Detaysoft Satış Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Evrim Akpınar
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics