Dosya Kurumsal İş Uygulamaları 09 MART 2015 / 08:56

Kurumsal iş uygulamalarında yeni bir çağ başlıyor

Bulut bilişim, mobilite, sosyal mecralar ve büyük veri iş süreçlerini yeniden inşa ediyor. Kurumsal iş uygulamaları üzerinde yaşanan bu ezber bozan değişim iş süreçlerine akıcılık ve esneklik katarken, ERP, iş zekası ve CRM süreçleri yeniden şekillendirmeye başladı.

Bu süreçte uzun yıllardır yazılım bazlı iş çözümleri sunan şirketler, hızlı bir şekilde bulut bilişime geçiş yapmaya başlarken, SaaS hizmetleri veren şirketler öne çıktı. Sistem entegratörleri çözüm modellerini tekrar gözden geçirmeye başlarken, yenilikçilik bir vizyona ulaşamayan işletmeler yerine saymaya başladı.

Özellikle mobilitenin iş dünyasına hızlı bir şekilde entegre olmasıyla beraber doğan “istenilen yerden istenilen anda” mottosu, kurumsal iş uygulamalarına da yansıyarak iş süreçlerinin uzaktan takip edilebilmesine ve gözle görülür derece hız kazanmasına vesile oldu.

Bu artı yönlerine karşın güvenlik mobilitenin ve sanallaştırmanın kurumsal iş uygulamaları üzerindeki yumuşak karnı olarak öne çıkıyor. Erişim konusunda sorunların halen tam manasıyla sağlam bir düzleme oturtulamaması, şirketlerin kurumsal iş süreçlerini mobil uygulamalar ve sanal platformlar üzerine geçirme konusunda ayak sürmelerine neden oluyor.

 
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics