Dosya Kurumsal İş Uygulamaları 09 MART 2015 / 08:54

Mobilite ve bulut iş süreçlerini baştan yaratıyor

Kurumlar hangi sektörde faaliyet gösterirse göstersinler, günümüzde rekabet gücüne sahip olmanın temelinde rakip firmalardan daha etkin ve verimli çalışabilmek yatmaktadır. ERP sistemlerinin de çıkış noktası olan bu kavram, kobiler için daha da önemlidir. Kurumların ERP kullanma nedenleri farklılık gösterir. Ancak kurumlardaki ortak olan nokta “ herkesin bireysel başarı sağlamak adına çalışmıyor olmasıdır.”

ERP projeleri ile de operasyonel verimliliği artırıcı ortak bir çalışma ve denetleme düzeni oluşturulur; kişilerin hedeflediği bireysel başarılardan bütünsel olarak faydalanabilir. Firmalar her ne kadar yerine getirdikleri fonksiyonları ile organize olmuşsalar da kurumların temel çalışma modeli kendi süreçleridir. ERP sistemleri de departmanlara ilişkin modüler yapılarının altında süreç tabanlı işleyişe sahiptirler. Tüm süreçlerin bütünsel bakış açısıyla kurulması ile ERP sistemlerinde başarı yakalanabilir.

Şirketler sahip oldukları BT altyapılarını, bulut seçenekleri ile kıyaslanmaya başladı

Bulut bilişim, son yıllarda hızlanarak hayatımızı girdi ve artık BT kullanma alışkanlıklarının ve ihtiyaçlarının değiştiği yeni bir dönemdeyiz. Türkiye, 2023 yılı vizyonunda 150 milyar doların üzerinde bir BT pazarı öngörüsünde bulunuyor.

Örneğin Omnichannel, artık perakendeciler için normal bir operasyon haline gelmeye başladı. Müşteriye tüm kanallardan tekil olarak dokunabilmek, değerli müşterilere sahip olma fırsatı verecek. Daha etkin bir operasyon için Omnichannel’i destekleyen sistemler ve altapılar bu yıl konuşulmaya devam edecek.

Perakendecilerin yeni nesil teknolojilere adaptasyonu, müşterilerinden daha yavaş ilerliyor. Özellikle yeni nesil teknolojilerin hayata geçirilmesinde, alışılagelmiş yaklaşımlardan dolayı ciddi dar boğazlar oluşuyor. Bu sebeple 2015’te perakendecilerin Servis bazlı (SaaS) çözümlere, teknoloji portföylerinde daha çok yer vereceği öngörülebilir.

Kurumların müşterileriyle olan etkileşimleri mobiliteyle yeniden şekilleniyor

Kurumlar arasında giderek artan rekabet nedeniyle, daha hızlı adım atarak ve teknolojideki güncel trendleri takip edip, uygulayarak öne geçebilirsiniz. Son yıllarda kurumsal iş uygulamaları ve yazılım endüstrisinin en önemli trendlerinden biri de mobilitedir.Güncel veriye en kısa sürede ulaşabilen kurumlar bu sayede süreklilik gösterebiliyor.

Dünya genelinde sektörlerde yaşanan mobil dönüşüm, artan rekabetle birlikte kurumların hareket halinde veriye erişerek hızlı karar almasını zorunluluk haline getirdi. ERP’lerin mobil çözümleri, kritik raporlara ve sektöre özel verilere her an, her yerden erişimi sağlayarak işletmelerin koydukları başarı hedeflerine güvenle yürümesine yardımcı oluyor.

İş uygulamalarında mobilite kavramı ülkemizde yeni yeni gelişen ve yakın geleceğini şekillendirecek trendler arasında öne çıkmaya başladı, ancak Türk halkının yoğun akıllı telefon kullanımı deneyimine rağmen, bir süre daha Türkiye’deki iş uygulamaları için gündemi belirleyen başlıca konulardan biri olmayacak gibi gözüküyor.

ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü Mehmet Göker Sarp
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN