Dosya Lojistik Sektörünün Gelişimi ve Bilişim 20 NİSAN 2015 / 09:36

Mobil teknoloji yatırımları es geçilmemeli

Lojistik sektörü, her geçen gün gelişen ve büyüyen bir sektör. Lojistik hizmeti veren firmalar da her geçen gün hizmet ağını ve hacmini genişletiyor. Mevcut sistemlerle ya da herhangi bir bilişim teknolojisinden destek almadan geniş bir hizmet ağına sahip olmak mümkün değil. Birçok sürecin yönetildiği lojistik sektöründe, özellikle mobil teknolojiler, sektörü geliştiriyor. Her sektörde olduğu gibi; bilgiye ulaşmak ve bilgiyi doğru kullanmak bu sektör için de önemli. Mobil teknolojiler sayesinde tedarik zinciri süreçlerinin her birinde bilgiyi doğru ve hızlı şekilde kayıt altına almak mümkün. Getirisi de doğru ve hızlı bilgi ile doğru stratejiler belirleyerek, gelişen firmalar oluyor.

Lojistik, yeni gelişmeye başlayan bir sektör. Bu nedenle sektörde hizmet veren büyük firmalar dışında BT’ye çok büyük yatırımlar yapılmıyor. Sürecin mobil kısmında daha verimli çalışmak için mutlaka mobil çözümler kullanılmalı. Biz Univera olarak; depo yönetiminden, sahadaki süreçlerin online kontrolü ve ürünlerin dağıtımına kadar olan tüm süreçler için çözümler üretiyoruz. Çözümlerimiz sayesinde tedarik zincirinin tüm süreçlerini tek bir platformdan yani  web tabanlı Panorama üzerinden yönetebiliyorsunuz. Bu yatırımlar sayesinde, hem zaman hem de maliyet anlamında büyük karlılık sağlıyorsunuz.

Tedarik zinciri süreçlerini yürüten sektör olan lojistik sektörü için kullanılan BT’ni depo yönetimi, satış & dağıtım, araç takibi, rut optimizasyon uygulamaları gibi başlıklar altında toplayabiliriz. Tüm bu süreçleri web tabanlı platformumuz Panorama üzerinden online olarak yönetebilirsiniz. Bu sayede, anlık olarak alınabilen datalarla, hızlı karar alabilir ve tek bir platformdan tüm süreci kontrol edebilirsiniz.

Mobil uygulama ve çözümler, lojistik sektöründe hizmet veren firmalara, daha az operasyon malzemesiyle daha az zamanda çok daha fazla iş sürecinin tamamlanmasını sağlayarak maliyetlerin azalmasını sağlar. Ayrıca, çalışan performansında artış, müşteri memnuniyeti, marka imajı ve itibarında olumlu yönde artış gibi birbirini takip eden faydalar sağlayarak firmaları ve sektörü geliştirir.

Univera Bilgisayar Sistemleri Genel Müdürü Cüneyt Ersin
ETİKETLER : 1018

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics