İnternet m-ticaret 17 ARALIK 2013 / 10:44

Mobilden de emlak ilanı veriliyor

Emlak sektörünün nabzını tutan Hurriyetemlak.com’un, iPhone/iPad uygulamasında yeni yayına alınan ilan verme özelliğiyle artık kullanıcılar her an, her yerde çok daha kolay ilan verebilecek.

Hurriyetemlak.com'un iPad ve iPhone uygulamalarının 'İlan verme' özelliği yayına alındı. Yaşama geçirilen yeni ilan verme özelliğiyle kurumsal ve bireysel üyeler iPhone ve iPad’leriyle kolaylıkla ilan verebiliyor. Yeni arayüzde ve ilan detaylarında yapılan eklemeler ve değişikliklerle tüm satılık ve kiralık ev, ofis veya arsa ilanlarını kolaylıkla siteye eklemek mümkün oluyor.
Her an, her yerde ilan vermek mümkün
Portal, artık emlak ilanı vermeyi fazlasıyla kolaylaştırdı. Yeni uygulamayla üyeler her an her yerde, ilan vermek istediği gayrimenkulün fotoğrafını çekip özelliklerini yazarak işlerini kolayca halledebilecekler. Getirdiği yeniliklerle öncü olmaya devam eden portal, “Haritadan ilan arama”, “Siz isteyin, biz bulalım”, “Ücretsiz ilan ver”, “Bankalardan satılık gayrimenkuller”, “Konut değeri hesapla” gibi ürünlerle kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor.

Teknoloji dostu emlak sektörü

Bu uygulama,  e- ticarete çok hızla adapte olan emlak sektörünün, mobil mecrada  yaygınlaşmasının önemli bir adımı. Teknolojik anlamda yenilikçi bir sektör olan emlakçılıkta bu uygulama daha fazla üye ve katılımcı sağlayacaktır.  İlan verilebilir uygulamaların da yaygın kullanımı,   daha fazla emlak portföyü oluşturacak. Bu durumun sektörel sıkıntılara yol açma ihtimali olsa da, teknolojinin içerik zenginleştirici etkisi, emlak sektöründe de olumlu etkiler sağlayacak. İlan vermenin cep telefonunun ucunda olması, daha fazla üye, daha fazla emlak alanında çalışan e-ticaret girişimcisi olması anlamına gelir. Emlak yatırımları kolaylaşırken; bir yandan da hukuki uygunluk, çevre sağlığı ve sürdürülebilirlik açısından kontrol edilebilirse hem şehir planlamacılığı açısından hem de yanlış yatırımların yol açabileceği maddi zararlar engellenmiş olabilir. 

Bu tür pek çok uygulama e- belediye hizmetleri çerçevesinde veriliyor. Ancak bu veri bankalarının uyumlandırılması, mobilize edilmesi daha doğrusu kamu verilerinin paylaşıma açılması konusunda biraz daha esnek çalışmalar yapılması oldukça önemli.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics