İnternet m-ticaret 09 HAZİRAN 2014 / 17:01

Yeni nesil bankacılık devri

Yapı Kredi Bankası, Monitise tarafından geliştirilen yeni nesil bankacılık platformu NUVO’yu hizmete sunduBankacılık, ödeme ve alışveriş sistemleri için geliştirdiği mobil uygulamalarla, kendi alanında dünya lideri olan Monitise, Yapı Kredi Bankası için geliştirdiği “NUVO” mobil bankacılık çözümünü duyurdu. NUVO zahmetsiz, formalitesiz ve hızlı hizmetleriyle özellikle genç neslin bankacılık işlemlerine dair taleplerini karşılamayı hedefliyor.

Yapı Kredi Bankası’nın yeni nesil doğrudan bankacılık hizmeti NUVO ile kullanıcılar şubeye gitmeye gerek kalmadan sadece internet ve mobil platform üzerinden temel bankacılık işlemlerini yapabilecekler. 2017 itibarıyla akıllı telefonlarını bankacılık işlemleri için kullananların sayısının ikiye katlanması beklenirken, hem İngilizce hem de Türkçe hizmet veren NUVO uygulamaları ile Yapı Kredi Bankası, yıl sonuna kadar 300 bin, 5 yılda ise 1 milyon aktif NUVO müşterisi hedefliyor.

“Mobilin yükselişi ile birlikte temel bankacılık ihtiyaçlarında hız, kolay erişim ve verimlilik ihtiyaçları artıyor” diyen Monitise MEA CEO’su Fatih İşbecer, NUVO ile ilgili şunları söylüyor: “Monitise olarak, NUVO projesi ile Türkiye’de Mobil Bankacılık alanında lider firmalardan olan Yapı Kredi ile çalışmalarımızı devam ettirdiğimiz için çok mutluyuz. Mobilin yaşam tarzımıza olan etkisi gündelik hayatımızdaki en önemli işlemlerin fiziksel mekânlardan bağımsız ve hızlı gerçekleşmesi oldu. Türkiye internet kullanıcılarının neredeyse yarısı mobil bankacılık uygulamalarını kullanıyor. Geleneksel bankacılık işlemlerinin dönüşümünde özellikle yeni neslin talepleri çok etkili oluyor. NUVO da tam olarak bu taleplerin olabilecek en iyi şekilde karşılanmasını hedefleyen bir uygulama.”

Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın ise şunları söylüyor: “Müşteri odaklı bankacılık anlayışımızla altına imza attığımız yeniliklere bugün bir başkasını ekliyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de yenilikçi bankacılık anlayışımız bizi rakiplerimizden farklılaştıran en
önemli özelliğimiz olmayı sürdürüyor. 70 yıl boyunca her yeni neslin bankası olmayı nasıl başardıysak, bugün de dijital çağın gerektirdiği dönüşüme yepyeni bir anlayış getirerek öncülük etmeye hazırlanıyoruz.”

Krediden fatura ödemelerine tüm işlemler
iOS ve Android işletim sistemlerinde çalışabilen uygulama Google Play ve Apple Store’dan indirilebiliyor. NUVO ile mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden vadeli hesaptan bireysel ihtiyaç kredisine, fatura ödemelerinden en sık kullanılan temel birikim araçlarına kadar tüm temel bankacılık ihtiyaçları karşılanabiliyor. NUVO Mobil veya NUVO İnternet Bankacılığı kanallarından alınan başvurular Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kapıya kadar verilen hizmetle kolayca tamamlanıyor. NUVO’da hesap işletim ücretinin yanı sıra EFT ve havale işlemleri için de ücret alınmıyor.

Monitise (eski adıyla Pozitron), 2010 yılından beri Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan, 143 milyar TL aktif büyüklüğe ve 10 milyon müşteriye sahip Yapı Kredi Bankası ile çalışıyor ve 8 platformda hizmet veren mobil bankacılık ürünlerini geliştiriyor. Monitise PLC, Uluslararası Başkanı Peter Radcliffe ise konuyla ilgili şu yorumda bulunuyor: “NUVO son derece heyecan verici bir ürün. Bankaların rekabetçi kalmalarını sağlayarak yeni gelir kaynakları üretmelerini teşvik ediyor ve müşterilerinin hayatında daha geniş bir rol oynayarak, teknolojinin bireysel bankacılığı dönüştürme gücünü kanıtlıyor. İlgi çekici bir tüketici deneyimi sağlamak için markaları bir araya getirip işbirliklerini teşvik etmesiyle, Monitise’ın Mobil Bankacılık ekosistemininde oynadığı rol bir kez daha öne çıkıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics