M1 15 NİSAN 2012 / 14:11

“Gelecek bulut bilişimde”

Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “Bir değişim dönemindeyiz ve bu dönemler farkında olan şirketler için her zaman büyük fırsatları da beraberinde getirir.

Geçmişte sırasıyla bilgisayar, kişisel bilgisayar ve internet iş dünyasında önemli değişimleri de beraberinde getirdi. Bugün geldiğimiz noktada iki önemli teknolojik gelişim var. Bunlardan bir tanesi mobil, diğeriyse bulut bilişim. Bu iki teknolojinin sadece üretim tarafındaki şirketlerin değil kullanıcı şirketlerin de hayatlarını değiştireceğini belirten Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “Bir değişim dönemindeyiz ve bu dönemler farkında olan şirketler için her zaman büyük fırsatları da beraberinde getirir. Bu fırsatların farkında olup harekete geçmeyen şirketlerse sonrasında sıkıntıya düşebilirler. Biz de Medyasoft olarak bir teknoloji şirketiyiz ve bu alandaki fırsatların son derece farkındayız” dedi.
Bugüne kadar katma değerli hizmetlere odaklandıklarının altını çizen Taşer, “Ürün portföyümüzde bugüne kadar çok az bir yer teşkil etti. Daha çok yazılım ve hizmetlere odaklanarak çalıştık. Burada da öngörülerimiz Türkiye’de bu hizmetlerin eksikliği varsa da kalite yetersizliği idi. Avrupa ve dünyada ise durum böyle değil. İşte Medyasoft kurulduğundan bu yana bu alana yatırım yaptı. Bu yeni teknolojik sıçrama aşamasında da en iyi aksiyonu alabilecek pozisyondaki şirketlerden bir tanesi konumundayız” şeklinde görüş belirtti.

Fayda sağlama zamanı
Teknoloji şirketlerinin artık müşterilerine değer katma sürecinde olduklarını da ifade eden İhsan Taşer, “Günümüzde teknoloji şirketlerinin tam bir çözüm sunması gerekiyor. Müşteri adayları da teknoloji ortaklarını bir danışman olarak görmek istiyor. Bu dünyada rekabet çok keskin ve artık ürünlere kattığınız değerle rekabet edebiliyorsunuz. Bunu da teknoloji ile yapabilirsiniz. Öncelikle teknoloji veri toplamanıza ve bu verilere bir anlam katmanızda ön plana çıkıyor. Danışmanlık ve hizmet taraflarında farklılaşmanın anahtarı da bizce buralarda gizli” dedi.
Buradan hareketle 2011 sonunda Medyasoft olarak yepyeni bir strateji belirlediklerini kaydeden Taşer, “Bu stratejimizde de ana unsuru müşteri gibi düşünme yani müşteri odaklılık oluşturuyor. Bunu da çeviklik, girişimcilik ve yenilikçilikle yapmayı planlıyoruz. Bu sayede müşterilerimize en iyi hizmeti sunacağımızı düşünüyoruz. Şu anda bizim Yıldız Holding şirketlerinin ciromuzdaki payı yüzde 15 civarında. Bu oran cirosal olarak artsa da yüzde olarak benzer seviyelerde kalacaktır” şeklinde konuştu.

Hedefler belli, artık hareket zamanı
Büyüme oranlarını belirlerken işlerini hakkıyla yapmak ilkesiyle hareket ettiklerine dikkat çeken İhsan Taşer, “Bu kıstası göze alarak hazırladığımız hedefler daha önce de söylediğim üzere müşterilerimize değer katma odaklı. Büyüme hedeflerimizi belirlerken koordinasyon merkezimizin öngörüleri çerçevesinde hareket ediyoruz. 2012 yılı için belirlediğimiz büyüme hedefi de cirosal olarak yüzde 44. Daha açık bir tabirle söylemem gerekirse 2011 yılındaki 50 milyon liralık ciromuzu 74 milyon liraya çıkartmayı planlıyoruz ve bunu da başarma yolunda ilerliyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics