M1 24 HAZİRAN 2012 / 14:00

“İnşaat sektörü fiberin yayılmasında önemli rol oynadı”

İnşaat sektörü, yeni konutlarda kullanılan fiber altyapılarıyla bu alanda çalışan şirketlerin önünü açtı.

Ülkemizde en hızlı gelişen alanlardan bir tanesi inşaat sektörü. Bu sektör tarafından yapılan toplu konutlarda da artık fiber altyapıları kullanılıyor. İnsanlarımızın artan erişim ihtiyaçlarıyla birlikte daha hızlı ve kesintisiz internet erişim modellerini tercih etmesi de bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin hızla büyümesinin önünü açıyor. Şirket olarak bu rüzgardan ciddi oranda faydalandıklarının altını çizen Metronet Genel Müdürü Çağrı Seymen, “Türkiye bu alanda çok küçük ama hızlı gelişen bir pazara sahip. Biz de 12 bin konuta 2 bin kilometrenin üzerinde fiber kablo çekerek bu alanda ülkemizin üçüncü büyük şirketi durumuna geldik. İş ağırlığımızın çoğunu ev kullanıcıları yani bireysel kullanıcılar oluşturuyor. 2009 yılında bu işe başladığımızda ADSL bile yeni yeni gelişiyordu. Yurtdışında yaşarken kullandığım hızların bizim ülkemizde de kullanılmasını sağlamak için de faaliyetlerimizi bu tarafa yönelttik” dedi.

Toplu konutla gelen başarı
İlk etapta kablo çekmekle meşgul olduklarının altını çizen Seymen, “Daha sonra mevcut sitelerle görüşerek projeler gerçekleştirdik. Öte yandan yapılan birçok toplu konut projesi var ülkemizde. Biz de bu projeler henüz yapıma başlamadan önce proje sahipleriyle görüşerek buralara dahil olduk. Artık bu projeler sayesinde 200 bin konutta 40 bin aboneye ulaşmış bir şirket durumundayız” şeklinde görüş belirtti.
Kendileri gibi bireysel tarafta sadece bir şirketin daha faaliyet gösterdiğini kaydeden Seymen, “Biz en başında bireysel tarafta gitmemiz gereken Anadolu’daki şehirleri belirledik. Diyarbakır ve Konya’da ciddi altyapılar kurduk. Çalışmalarımız ve ziyaretlerimiz sırasında Anadolu’nun, özellikle Doğu Anadolu’nun bu teknolojilere çok ihtiyacı olduğunu gördük. Önümüzdeki dönemde de Anadolu’da ve buradaki illerimizde gerçekleştirilecek projelerde yoğunlukla yer almayı planlıyoruz” dedi.

Elektrik prizleri internet bağlantı noktası oluyor

Metronet; Türkiye’de internet, ses ve görüntü alanında hizmet vermek için kurumsal ve bireysel müşterilere servis sağlayıcılığı amacıyla kurulmuş bir şirket. Teknolojik avantajı, uygun fiyatı ve servis kalitesiyle fark yaratarak, özelleşme sürecinde olan telekom pazarının önemli operatörlerden biri olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Metronet’i geleceğin teknolojisi BPL altyapısıyla, günümüzün en hızlı fiber internet bağlantısını bireysel kullanıcıların evlerine ulaştıran yeni nesil internet sağlayıcısı olarak tanımlayan Çağrı Seymen, “Metronet, sahip olduğu BPL teknolojisini en verimli şekilde kullanarak, tüm müşterilerine elektrik kablosu üzerinden hızlı, limitsiz ve kotasız internet bağlantısı olanağı sunuyor. BPL teknolojisi, prizinize taktığınız bir adaptör modem vasıtasıyla tüm elektrik prizlerinin internet bağlantı noktası haline getirilmesi demek. Metronet olarak fiber kablolarla oluşturduğumuz altyapının gücüyle bulunduğunuz yerleşim alanlarının elektrik hatlarına internet sinyalini aktarıyoruz. Böylece yüksek hızda ve kaliteli internet bağlantısını, hiçbir kurulum işlemine ihtiyaç duymadan elektrik prizlerinden evlere kadar ulaştırıyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:877
YORUMLAR
erdinc çıkrıkçı 22 OCAK 2013 / 02:45 0 0
benim faturam halen elime ulasmıyo........

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics