M1 07 KASIM 2010 / 18:00

2011 hedefi; pazar gücünü pekiştirme, yeni pazarlara açılma

HCS, 2011’de pazardaki gücünü daha da artırmayı hedefliyor.

HCS Kablolama sistemleri, kendi Ar-Ge’si ile geliştirdiği farklı ürün ve çözümlerle 2011’de pazardaki gücünü daha da artırmayı  hedefliyor.
Kablo sektörünün önemli oyuncularından HCS Kablolama, yeni geliştirilen ürünler ve yeni yatırımlarla 2011’de pazarda etkinliğini artırmayı planlıyor. HCS mühendisleri tarafından geliştirilen yapısal kablolamayı izleme sistemi akıllı panelin son sürümü ile farklı olanaklar sunan şirket, 2011 yılında da akıllı panelin yeni sürümünü pazara sunmayı ve veri merkezi çözümlerini öne çıkarmayı planlıyor. HCS Kablolama olarak geliştirdikleri ve 1.7 sürümünün pazarda olduğu akıllı sistem panelinin internet bağlantısının olduğu her yerden erişim sağlaması ve herhangi bir yerden çok uzaktaki bir yapısal kablolama sisteminin kontrolünü sağlayabilmesiyle farklılaştığını belirten HCS Kablolama Genel Müdürü Ergün Rıza Akan, son geliştirmelerle internetin olduğu herhangi bir yerden çok rahat bir şekilde yapısal kablolamanın izlenebildiğini vurguladı.
Akıllı panelde yeni sürüm farklılık sunuyor
Sistemin 1.7 sürümünü ile sağladıkları önemli olanaklardan birinin de, izlemeyi veri prizine kadar ulaştırmaları olduğunu vurgulayan Akan, “Dünyada patenti sadece HCS’ye ait olan bir çözüm bu. Akıllı sistem üretenlerin hiçbiri prize kadar izleme yapamıyor. Şu anda veri prizine kadar izleme yapabiliyor ve bilgisayar üzerinden raporlayabiliyoruz” diye konuştu. Kablolama konusundaki son eğilimlere de değinen Akan, “Artık evlerde ağ yapısı var. Veri alışverişinin yüksek olduğu yapılarda 10 Gigabit’i destekleyen kategori 6A kabloları kullanılıyor. Kategori 6 dediğimiz düzeydeki kablolarda bile 1 Gibabit’i çok rahat geçiyoruz. Bu da ev kullanıcıları için yeterli olabiliyor” dedi.

Gündemde yatırım var
En önemli gündem maddelerinden birinin yatırımlar başlığı olduğunu da belirten Akan, Kayseri’deki fabrikada kapasiteyi iki katına çıkardıklarını ve devreye alma işlemlerinin de sürdüğünü ifade etti. 4 bin 500 km olan kapasitenin 9 bin km seviyesine çıkarıldığını dile getiren Akan, “Şu andaki tek hedefimiz kapasite artırımı. Fason ürettiğimiz markalar yoğun taleplerle geliyor. Biz de önemli markalara ürün sağlıyoruz” diye konuştu.

Ergun_Riza2011 gündemi, veri merkezleri çözümleri ve akıllı panel sisteminin yeni sürümü olacak

2010 yılını da HCS Kablo açısından değerlendiren HCS Kablolama Genel Müdürü Ergün Rıza Akan, dünya markaları için gerçekleştirdikleri fason üretim talepleri, Molex ortaklığı ve devam eden projeler gibi avantajlarla bu yılı iyi geçirdiklerini ve yılı da hedeflerini tutturarak kapatacaklarını belirtti. Önümüzdeki yıl artan yatırımları ile birlikte verimli bir yıl geçirmeyi beklediklerini ifade eden Akan, 2011 yılı için HCS Kablo olarak hedefleri ve planlamaları hakkında ise şöyle konuştu: “2011 yılı için öncelikle öne çıkan ürünlerimiz veri merkezleri çözümlerimiz olacak. İçinde kablo olmamakla beraber bu başlıkta çok güzel çözümlerimiz var. Bir Türk şirketi olarak tamamen kendimizin ürettiği bu çözümler odağımızda olacak. Bunların Türk kullanıcıları tarafından tercih edilmesini istiyoruz. Bizim en büyük hedefimiz zaten Türkiye. Ayrıca hedefimizde Ortadoğu ülkeleri ve Rusya dışındaki Türk Cumhuriyetler, kuzeydeki diğer Cumhuriyetler ve halihazırda ticaretimizin devam ettiği Avrupa’daki Benelüx ülkeleri var.”
Diğer taraftan 2011’de akıllı panel sisteminin de 2.0 sürümünü çıkarmayı planladıklarını da belirten Akan, “2011’in ortasına doğru çıkaracağımız yeni sürümde küçük kapasiteli tarayıcılar planlıyoruz. Ayrıca bir sonraki sürüm daha görselli bir yazılım olacak” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics