M1 08 OCAK 2012 / 13:52

4S, “iş”e odaklandı

4S Bilgi Teknolojileri, 2012 yılında ‘İş Yönetimi’ ve ‘İş Zekâsı’ konularına da yönelmeye karar verdi.

4S olarak 2011 yılında ‘İş sürekliliği’ ve diğer alanlara yaptıkları yatırımların sonuçlarını aldıklarını ifade eden 4S Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Melih Akyılmaz, 2012’de teknoloji ve işi bütünleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Kendilerini sadece bir entegratör şirket olarak değil katma değerli entegratör şirket olarak konumlandırdıklarının altını çizen Akyılmaz, “Teknoloji ile işin bütünleşmesi için müşteriyi dinleyip onun teknolojiyle bütünleştiği projenin Ar-Ge sürecinin içinde olmalıyız. Müşteriye dünyada neler yapılmış Türkiye’de neler yapılıyor bunu iyi aktarmamız lazım. Gerçek anlamda katma değerli BT şirketi olmanın çabası içerisindeyiz” dedi.
Akyılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Projeye salt tedarik diye bakarsak Türkiye’de BT sektörüne hizmet etmemiş oluruz. Ama önemli olan teknolojinin katma değerini müşteriye ulaştırmak gerekiyor. Onun içinde iş dünyasının içinde olmamız gerekiyor ve iş teknolojilerini ön plana çıkarmamız gerekiyor. Bu bizim tarafımızda artık bir misyon.”

4S Blog kuruldu
Web sayfası dışında insanlarla doğrudan iletişim kurabilmek ve bilgi paylaşımını artırmak için yaklaşık 6 aydır sosyal medyayı kullandıklarını belirten Akyılmaz, 2012 itibari ile de 4S Bilgi Teknolojileri blogunu devreye aldıklarını söyledi. Akyılmaz, “Kişiler ilgi duydukları konular ile ilgili danışmanlarımızla doğrudan iletişim kurabilirler, yeni teknolojiler ile ilgili bloglarımızı okuyup yorum yazabilirler, etkinliklerimizi yakından takip edip, kadromuzu yakından tanıyabilirler. Amacımız insanların bizlerden bir şeyler öğrenmeleri, aynı şekilde bizimde onlardan öğrenecek şeylerimiz var” şeklinde konuştu.

Altı iş sürekliliği projesi tamamlandı
İş çözümlerinde ilk olarak iş sürekliliğini hedef olarak belirlediklerini anımsatan 4S Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Murat Songür, şunları söyledi: “2010 yılı başından itibaren kamu kurumlarının işlerinin sürekli olabilmesi için gerekli disiplinleri anlatmaya çalıştık. Bunun meyvelerini 2011 yılında gördük ve bu dönemde 6 tane iş sürekliliği projesini tamamladık.”
İş merkezinde “İş Zekâsı”, “İş Yönetimi” ve “İş Sürekliliği”nin odak noktaları olduğunu söyleyen Songür, kamu kurumlarının başlattığı projeleri iyi yönetmeleri ve ellerindeki varlığı iyi değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı. Songür, “Bütün kamu kurumları veri toplama anlamındaki süreçlerinde iyi bir yere geldiler. Şimdi soru bu veriyle ne yapabilecekleri noktasında. İlk olarak bu verilerin temizlenmesi, tekilleştirilmesi ve analiz edilmesi lazım. Bizde tam bu noktada devreye girmek istiyoruz. Toplanan veriler ile neleri, nasıl yapılabileceğini anlatmak istiyoruz. İşi ve bilişim teknolojilerini birleştirerek kamunun vatandaşa verdiği hizmetleri mükemmelleştirmeyi amaçlıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:853
YORUMLAR
M. Kani HACIPAŞAOĞLU 15 OCAK 2012 / 14:32 0 0
Gönülden destekliyorum; bu konuda her zaman umutlu oldum, umudumu da sürdürüyorum.
Murat Songür 11 OCAK 2012 / 09:46 0 0
Bu çabamız esnasında, sizler gibi bilişime emeği geçmiş insanların desteğini görmek bizi gerçekten çok motive ediyor. Birlikte ülkemiz için güzel şeyleri gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz.
M. Kani HACIPAŞAOĞLU 09 OCAK 2012 / 21:05 0 0
Doğru yaklaşım; 4S olarak işin zor kısmına gelmişsiniz, kurumların veri ile nelerin nasıl yapılacağı konusunda bir altyapıya, daha doğrusu bir kültüre sahip olması gerek. Yoksa işiniz gerçekten zor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics