M1 28 HAZİRAN 2010 / 09:49

Aklınız çocuğunuzda ve ailenizdeki yaşlılarda kalmayacak

Tunstall'ın Türkiye temsilcisi olan İvgen, kişi ve mekan güvenliği hizmetini birarada sunuyor.

Sağlık ve güvenlik sistemleri konusunda 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Almanya çıkışlı Tunstall’ın Türkiye temsilcisi olan İvgen, pazara sunduğu ürünlerle kişi ve mekan güvenliği hizmetini birarada sunuyor.
Kaza, sağlık problemleri ve güvenlik zafiyetleri, günlük hayatımızda bizi gafil avlayan durumlardan bazıları. Ölümle sonuçlanan kazaların yüzde 25’i ne yazık ki en güvenli yaşam alanımız saydığımız evlerimizde meydana geliyor. Verilere göre; tüm yaralanmaların yüzde 54’ünü de ev kazaları oluşturuyor. Ege Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre ise yaşlıların yüzde 65’i mutlaka ev kazası geçiriyor. Görme, işitme gücünün azalması, karanlığa uyumun zayıflaması, adale kuvveti ve koordinasyonun yetersizliği ve unutkanlık, özellikle ileri yaşlarda kaza riskini artırıyor. İvgen şirketinin pazara sunduğu ürünler işte tam bu saydığımız risklerin ve olası kazaların önüne geçilmesine yardımcı oluyor. İvgen Sağlık Çağrı ve Güvenlik Hizmetleri şirketinin kurucusu Kasım İvgen ve Genel Koordinatörü Elif Sabahan Ayaz ile ürünleri ve Tunstall ile olan işbirliklerini konuştuk.

Bu akıllı cihaz annenize ilaç saatini hatırlatıyor
Ürünlerle ilgili bilgi aldığımız İvgen Genel Koordinatörü Elif Sabahan Ayaz, ürünlerden İlaç Hatırlatma Kutusu’nun yaşlıdan gence, periyodik olarak ilaç almak zorunda olan ve bunu bazen unutabilen herkes için çözüm sunduğunu dile getirdi. Ayaz, “Akıllı kutu, ilaç alma zamanında uyarıyor, buna rağmen ilaç alınmazsa ilacı kullanacak kişiyi arıyor, yine alınmadığı durumda da çağrı merkezine veya aranması istenen bir başka kişiye haber veriyor. Kullanmak için tek yapılması gereken içerisindeki bölmelere ilaçların yerleştirilmesi ve ilaç alma saatlerini cihaza kaydetmek. İlaç alma saati geldiğinde cihaz otomatik olarak devreye giriyor ve sinyal vererek kullanıcıyı uyarıyor. Sinyalden sonra ilaç alınmazsa iki defa daha uyaran cihaz, yine alınmadığında ise çağrı merkezine sinyal gönderiyor ve çağrı merkezi çalışanları devreye giriyor. Önce kullanıcı, eğer ulaşılamıyorsa önceden ismi verilmiş olan kişi aranarak durum bildiriliyor. Bu özellikle yaşlılar ve alzheimer hastaları için tasarlanmış bir ürün” dedi.
İvgen’in sunduğu diğer ürünlerden Düşme Dedektörü, düşme halinde titreşimin şiddetini algılıyor, PiperFon Connect cihazı üzerinden çağrı merkezini uyarıyor. Kontak Temas Paspası, oda, tuvalet kapısı önü veya yatak yanı gibi kişinin en çok hareket ettiği alana konarak, tanımları yapılmış süreler içinde paspasla temas gerçekleşmemişse, PiperFon Connect cihazı vasıtasıyla çağrı merkezine uyarı gönderiyor. Epilepsi Dedektörü, yataktaki epilepsi-sara nöbetlerini algılıyor ve çağrı merkezine uyarı göndererek yardım sağlanmasını temin ediyor. Hareket dedektörü, kontrolünde bulunan alanda istem dahilinde/dışında oluşabilecek hareket veya yer değişimini kontrol altında tutuyor. Yapılacak ayarla, sabit veya belirlenen zaman dilimleri içindeki durumu çağrı merkezine bildirir.

ivgenTunstall İvgen ile Türkiye’de

Ekim 2009’da kurulduklarını ve sağlık ve güvenlik sistemleri konusunda 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Tunstall’ın Türkiye temsilcisi olduklarını anlatan İvgen Sağlık ve Güvenlik Sistemleri şirketi kurucusu Kasım İvgen, kişi ve mekan güvenliği hizmetini bir arada sunduklarını ifade etti. İvgen, 50 yıldır dünyada mekan ve kişisel sağlık güvenlik alanında faaliyet gösteren Alman Tunstall markasını Türkiye’ye getirdi. Türkiye böylece Tunstall’ın girdiği 37. ülke oldu. İvgen, şirketle ilgili şu bilgileri verdi: “Tunstall, evlere yönelik yılda 400 bin adet çağrı cihazı satıyor. Tunstall Topluluğu’nun büyüme stratejisinde öncelik verdiği ülkeler ise Fransa, İspanya ve Türkiye. Bizimle 2009’da gerçekleştirdiği işbirliğiyle, Türkiye’de İstanbul’u başlangıç merkezi olarak belirlemiş durumdalar. Ülkemizde ilk olan ürünler saatinde ilacınızı içmenizi hatırlatan ilaç kutusu, düşme dedektörü, acil çağrı dedektörü, kontak temas paspası, epilepsi dedektörü, hareket dedektörü, ikaz çağrı pedi olarak sıralanabilir. Ayrıca mekan dışı güvenlik ürünü MobilAlarm ise hem büyükleri hem de genç ve çocukları büyük bir tehlikeden koruyabilecek küçücük bir alet. Cep telefonu büyüklüğündeki bu parça, kişinin, kendini tehlikede hissettiğinde iki yandaki düğmeye basmasıyla harekete geçiyor ve uyarı gönderiyor.”
ETİKETLER : sayı:777
YORUMLAR
Salih 15 OCAK 2011 / 05:04 0 0
selam hocam,benimannem epilepsi hastası ve sık sık nöbet geçirmekte...annemle birlikte yanlız kalmaktayım fakat ben başkabir yerde çalıştığımdan evden uzak oluyorum..yazınızı okudum ve bu cihazın bana göre olduğunu düşünüyorum...ben işyerindeyken üannem nöbet geçirdiğinde bana bir mesaj atabiliyorsa işte bu benim cihaz derim...gerçekten bu işlevi yerine getirebiliyorsa..... ben bu cihazi almak istiyorum lütfen bana yardımci olurmusunuz...benimle telefon bağlantısına geçerseniz size minnettar kalırım ..saygılarımla...tel:0 507 732 47 50
Onur 28 HAZİRAN 2010 / 14:02 0 0
guzel yazi olmus tesekkurler

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics