M1 21 MART 2011 / 22:06

BilsanGrup’tan sistem bütünleştirmeye ilk adım

Yapısal kablolama alanında hizmet veren BilsanGrup 2007 yılında başladığı sektörde bir adım öteye adım atarak sistem bütünleştirme ihtiyaçlarına cevap vermeye hazırlanıyor.


B ilsanGrup başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere birçok kamu kurumunda alt yüklenici olarak yürüttüğü sistem bütünleştirme faaliyetlerini önümüzdeki dönem taşındığı yeni binası ve yeni çalışanlarıyla paydaşlarıyla birlikte gerçekleştirmeyi hedefliyor.
BilsanGrup Genel Müdürü Doğan Bacaksız sektördeki sistem bütünleştirme şirketlerinin gerek ihale yasakları gerekse kötü yönetimlerle sektörden çekildiğini ve sistem bütünleştirme şirketi ihtiyacının kendilerini bu boşluğa doğru hareket etme zorunluluğu doğurduğunu dile getirdi.
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen marka ve şirketleriyle çözüm ortaklıkları yaparak gelişmeyi hedeflediklerini belirten Bacaksız, “Bu boşluktan hareketle ihalelere tek başımıza girmek durumundaydık. Bunu yapabilmek için anahtar teslimi çözümler üretmeye çalışıyoruz. Yüksek müşteri memnuniyetini garanti altına almak için ISO 9001 toplam kalite yönetim sistemi belgesini aldık. Analiz ve tasarım süreçlerini kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirerek, bilişim hizmetleri, sistem bütünleştirme, sistem kurulumu, yazılım ve danışmanlık, görüntü ve ses sistemleri kurulumu, yapısal kablolama, güvenlik ve alt yapı, bakım ve onarım, teknik destek çözümlerini bugün itibariyle sunabilir noktadayız” şeklinde konuştu.

Sektörde yetişmiş
eleman az
Sistem bütünleştirmeye adım atmakla birlikte bu alanda yetişmiş eleman sıkıntısıyla karşı karşıya kaldıklarına dikkat çeken Bacaksız, “Yeni yapılanma sürecimizde iş ilanları verdik. Gelen başvurulara baktığımızda ya iş tecrübesi olmayan yeni mezunlar ya da sektör dışından başvurular geldi. Başvuruda bulunanları bir takım sorular yönelttik. Örneğin Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin ilgili bölümlerinden mezunlar geliyor. Sistem topografyasını soruyoruz bilmiyorlar, anahtar tasarımları soruyoruz bilmiyorlar. Ancak ne kadar talep ediyorsunuz diye sorduğumuzda çok yüksek rakamları talep edebiliyorlar” ifadelerini kullandı.
Eğitimin bu konuda yetersiz olduğunu belirten Bacaksız, bir müşteriye gidildiğinde isteklere
çözüm üretebilecek en azından bu konuda bilgisi olan elemana ihtiyacın gün geçtikçe arttığını vurguladı. Bacaksız, “Başta üniversitelerin özel sektör şirketleriyle işbirliğine giderek eğitim müfredatlarında güncel konulara, özel sektörün taleplerine karşılık verebilecek düzeyde üniversite öğrencisi yetiştirebilmesi gerekiyor. Öğrenciler mezun olmadan önce pratik bilgilerini artıracak staj imkanlarının da artırılması gerekli” dedi.
ETİKETLER : Sayı:813
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN