M1 13 KASIM 2011 / 13:08

Bulut altyapısına geçişi hızlandıran yeni çözümler

EMC’nin Berlin’de düzenlediği Momentum etkinliğinde en yeni ürün ve çözümleri iş ortaklarıyla buluştu.

Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce iş ortağını EMC’nin en yeni ürün ve çözümleriyle buluşturan Momentum etkinliği, bu yıl 31 Ekim - 3 Kasım tarihleri arasında Berlin’de düzenlendi. EMC’den çok sayıda üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, ağırlıklı olarak, tanıtılan iş zekâsına yönelik ürün ve çözümlerde; bulut altyapısına geçiş, kullanıcı deneyimi, mobilite ve güvenlik konuları üzerinde duruldu. 3 günlük etkinlik boyunca yapılan sunumlarda, EMC’nin müşteriye erişim ve ürün geliştirme süreçleri için kurguladığı stratejiler, ihtiyaçlara bakış açısı ve yeni teknolojiler yer aldı.
Etkinliğin ilk saatlerinde gerçekleşen ve EMC IIG (İş Zekâsı Grubu) CTO’su Jeetu Patel’in açılış konuşmasını yaptığı basın toplantısında, iş dünyasının sorunları ve EMC’nin bu sorunlara getirdiği çözümler anlatıldı. Bilgi yönetiminin beraberinde getirdiği karmaşık yapı, zaman kaybı ve maliyet gibi unsurların, yapılan işin getirisini aştığına değinilen sunumlarda, EMC’nin; ‘tasarruf’, ‘basitlik’ ve ‘dönüşüm’ ekseninde ortaya koyduğu çözümlerle BT birimlerini maliyet getiren bir yapı olmaktan çıkarak bir büyüme merkezine dönüştüğü belirtildi.
Etkinliğin odak noktası sayılabilecek çözümlerden biri EMC OnDemand oldu. Captiva, Documentum Platform ve Documentum Sciences uygulamalarının hybrid (melez) bulut ortamına taşınmasını sağlayan bu çözüm kurumlara, BT yönetimlerini, bulut altyapısı ile kendi bünyelerindeki veri merkezi arasında istedikleri şekilde dağıtabilmelerini sağlıyor. Esnekliğiyle bulut altyapısına geçişi hızlandırması öngörülen bu çözümün yanında VCUBE platformu da tanıtıldı. VMware’ın sanallaştırmasıyla desteklenmiş EMC çözümlerini içeren VCUBE kullanıcılara; mekândan bağımsız olarak erişilebilen güvenli bir ortamda, yüksek performanslı iş uygulamaları sunuyor.

Çözüm sağlayıcılarla işbirliği artıyor
Mayıs ayında kullanıma sunulan EMC IIG Partner Programın (EMC İş Ortakları Programı) anahtar bileşenlerinden biri olarak ön plana çıkan ‘EMC Certified Solution’ (EMC Sertifika Çözümü), ile EMC, platformunu özel çözümlere dönüştüren iş ortaklarını sertifikalandırıyor. EMC uzmanları sağlayıcıların çözümlerini; fonksiyonellik, performans, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve desteklenebilirlik gibi açılardan değerlendiriyor ve sertifikalarını veriyor. Etkinlikte basın duyurularında, Türkiye’de 6 milyon aboneye hizmet veren en büyük internet servis sağlayıcısı olan TTNET’in, içerik yönetim süreçlerini Documentum platformunun son sürümünü xPS ile hızlandırdığı belirtildi. Açıklamaya göre TTNET, Documentum xPS sayesinde içerik oluşturma; düzenleme, indeksleme, arşiv gibi yeteneklere kavuştu ve içerik üzerinde arama yapabilmeye başladı.
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics