M1 22 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Çözüm, Sisoft ile yurtdışını hedefliyor

Adını Sisoft Bilgi Sistemleri olarak değiştiren Çözüm Bilgisayar, yeni adıyla deneyimini yurtdışına taşıyacak.

Hastane bilgi sistemleri alanında faaliyet gösteren Çözüm Bilgisayar adını “Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri” olarak değiştirdi. Son yıllarda Türkiye’deki deneyimini yurtdışına da taşımayı hedefleyen Sisoft farklı dillerde erişim ve iletişim kolaylığı sağlayabilmek için böyle bir adım attığını duyurdu.
Hastane bilgi sistemlerinde çeyrek yüzyıllık deneyime ve köklü bir geçmişe sahip olduklarını ifade eden Sisoft Genel Müdürü Ömer Siso, “2010 yılı son yarısı itibariyle uluslararası alanda rekabeti artırmak, yazılımlarını farklı coğrafyalardaki ülkelerin hizmetine daha geniş bir yelpazede sunabilmek amacı ile büyük çaplı bir atılım başlattık. Şirketimiz, farklı dillerde erişim ve iletişim kolaylığı sağlamak amacı ile Çözüm adını yurtdışı şirketimiz olan Sisoft Healthcare Information Systems ile uyumlu hale getirerek, Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri olarak değiştirdi. Ancak, Çözüm HBYS isminin marka olarak ülkemizde yerleşmiş olması nedeni ile aynı isim altında da hizmet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Şirketin yeni vizyonu çerçevesinde yeni beklentiler ve yeni hedeflerin Türkiye’deki başarı ve sektörden gelen geri dönüşlerle oluştuğunu aktaran Siso, “Sağlık sektöründeki haklı başarılarımızın en önemli ödülünü kurumlarımızdan takdir mesajları ile alıyoruz. Kurumlarımızın öneri ve geri bildirimleri başarımızdaki en önemli unsurlardan birisini oluşturuyor” dedi.
Sisoft olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi veren Siso, çoklu kesit görüntüleme (2D MPR, 3D MPR) fonksiyonları ile birlikte yeni birçok fonksiyonu destekleyen, görsel yönü güçlendirilmiş, kullanıcı dostu ara yüze sahip yeni PACS yazılımını hayata geçirdiklerini; web tabanlı, 3 katmanlı uluslararası standartlara ölçeklenebilir HBYS modüllerinin, SSL, elektronik imza, mobil onay gibi yüksek güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahip ürünler ile hizmet sunucu ve alıcıları memnuniyetini daha da artırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
WEB HBYS yazılımlarını çağın gerektirdiği mobilite ve hızlı erişilebilirlik özelliklerinin tamamını sağlayan bir yapıda sunduklarını hatırlatan Siso, işletim sistemi, yer ve zamana bağlı kalmaksızın hekim ve hemşirelerin elektronik sağlık kayıtlarına artık mobil cihazlar üzerinden kolayca erişilebildiğini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:785

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics