M1 03 HAZİRAN 2012 / 14:41

Dönüşüme hazır mısınız?

Bulut bilişim, büyük veri ve BT’yi işlerini ve kariyerlerini dönüştürmek için kullanan 15 binin üzerinde profesyonel, EMC World 2012’de bir araya geldi.

EMC, bu yıl on ikincisi düzenlenen EMC World konferansında 15 binden fazla müşteri, iş ortağı, teknoloji uzmanı, medya mensubu, blog yazarı ve analisti ağırladı. Küresel bir hedef kitleye hitap edecek şekilde tasarlanan etkinlik, 21-24 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’ta The Venetian Otel’de gerçekleştirildi. “Transformation” yani Dönüşüm temasına sahip bu seneki etkinlik “BT’de Dönüşüm, İşte Dönüşüm ve Kişisel Dönüşüm” noktalarına odaklandı.  EMC yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu yılki etkinliğe sağlanan rekor sayıda katılımda dönüşüm teması başrolü oynadı. Tema, bireylerin ve şirketlerin bulut bilişimi kullanarak BT’yi, büyük veriyi kullanarak da işlerini dönüştürebileceklerine odaklanıyor ve katılımcılara kendilerini de dönüştürmelerine yardımcı olacak araç ve eğitimler sunuyor.
EMC World 2012 kapsamında EMC ve sektörün üst düzey yöneticileri sunumlar gerçekleştirdi. EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci; EMC’nin Veri Altyapı Ürünleri Başkanı ve COO’su Pat Gelsinger ve VMWare CEO’su Paul Maritz, yeni teknolojiler ve pazarla ilgili bilgiler verdi. EMC World’de her yıl olduğu gibi gündem yüzden fazla uygulamalı sunumun yanı sıra, katılımcıların altyapı stratejilerini geliştirmeleri, bulut bilişimden değer elde etmeleri, büyük veriden çıkar sağlamaları ve kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmış beş yüzden fazla oturuma ev sahipliği yaptı.

İnternet ortamında etkinlik
Bu yıl ilk kez internet ortamında BUZZ Talks adlı bir etkinlik de gerçekleştirildi. BUZZ Talks EMC’nin üst düzey yöneticilerinin, model KOBİ’lerin yöneticilerinin ve müşterilerinin kışkırtıcı, ilham verici, bilgilendirici konuşmalarını içeren bir yapıdaydı. BUZZ Talks kapsamında RSA Teknoloji Direktörü Bret Hartman “Güvenlik ve Sanallaştırma, Hepsine Sahip Olabilirsiniz!”; EMC’nin Isilon Veri Depolama Birimi Başkanı Sujal Patel de “Büyük Veri, Aldatıcı mı, Yoksa Bir Umut mu?” konulu sunumları gerçekleştirdi.
EMC World 2012’nin açılış konuşmasında şirketlerin birçoğunun bulut bilişime geçiş yolculuklarına başladığının altını çizen EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci, “Şimdi artık bulut bilişimin ve büyük verinin hem BT, hem de iş üzerindeki dönüşümsel etkisine yönelik konuları tartışma zamanı. Bunun da ötesinde, büyük veri dünyamızın ve yaşamımızın neredeyse her yönünü geliştirebilecek inanılmaz güçlü bir potansiyel sunuyor. Bu seneki etkinliğimiz katılımcılarımıza bu yolculukları boyunca kendilerini de dönüştürmelerine yönelik birçok öneri ve araç sunuyor ve aynı zamanda da bu dönüşümü yaşarken dev fırsatlardan nasıl yararlanabileceklerine dair ışık tutmayı amaçlıyor” dedi.

Philippe-FosséKüresel İş Ortakları Zirvesi ses getirdi

Bu yıl EMC World bünyesinde ilk defa  Küresel İş Ortakları Zirvesi de gerçekleştirildi. 20-22 Mayıs tarihleri arasında The Venetian Otel’de gerçekleşen EMC’nin Küresel İş Ortakları Zirvesi’ne üç binden fazla kanal ortağı ve iş ortağı katıldı. İş ortakları, EMC yöneticileri ve pazarlama sorumluluları ile bir araya geldi ve stratejik ve teknik oturumlar aracılığıyla nasıl daha fazla pazar payına sahip olabileceklerini ve işlerini büyütebileceklerini öğrenme fırsatı elde etti. Bu kapsamda görüşme fırsatı bulduğumuz EMC EMEA Kanaldan Sorumlu Başkan Yardımcısı Philippe Fossé, yaklaşık seksen ülkeden iş ortağının katıldığı Küresel İş Ortakları Zirvesi’nin oldukça başarılı geçtiğini söyledi. EMC’nin güçlü bir kanal yapısı olduğunu da ifade eden Fossé, “Özellikle EMEA’da bu güçlü kanalımızla başarılı işler yapıyoruz. Bölgede Rusya ve Türkiye lokomotif ülkeler ancak EMC olarak bölgede tüm ülkelere aynı ilgiyi gösteriyoruz. Ayrıca yine bu etkinlikte kanala yönelik dört yeni ürün ve çözümü de tanıttık” dedi.
ETİKETLER : Sayı:874