M1 25 EYLÜL 2011 / 14:20

HP Networking’den KKTC’de sağlık atılımı

HP Networking, Yakın Doğu Üniversitesi’nde kurduğu altyapı ile ada halkına sunulan sağlık hizmetlerinin iyileşmesine katkı sağlıyor.

Sağlık alanında büyümesini sürdüren HP Networking bölümü, Yakın Doğu Üniversitesi’nde kurduğu altyapı ile ada halkına sunulan sağlık hizmetlerinin iyileşmesine katkı sağlıyor.
HP içinde en hızlı büyüyen bölümlerden bir tanesi ağ bölümü. Pro Curve olarak başlayan, 3Com TippingPoint satın almalarıyla birlikte iyice güçlenerek HP Networking ismini alan bölüm, ülkemizin dışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de başarılı projelere imza atıyor. Son olarak yerleşkesi Lefkoşa’da olan Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki altyapıyı hayata geçiren HP Networking, bölgenin en modern hastanelerinden bir tanesine de teknik destek sunmuş oldu.
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde artık her türlü verinin kurulan bu ağ üzerinden geçtiğini kaydeden HP Networking Ülke Müdürü Sami Arbak, “Bu da önemli alanlarda ağ altyapısının ne kadar hayati olduğunun bir kanıtı. Üniversite hastanesi bünyesinde üretilen hasta kayıtları ve çeşitli veriler fiberle merkeze taşınıyor. Ada dışından gelen hastaların verileri kendilerine sayısal ortamda sunulduğu gibi, kendi doktorlarına ya da görüş almak istedikleri farklı uzmanlara yine sayısal ortamlarda gönderilebiliyor. Bu da hem hastanın daha başarılı bir tedavi süreci yaşamasını hem de aklında hiçbir soru işareti kalmadan sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrılmasını sağlıyor” dedi.

Network Akademi yolda
HP Networking ve Yakın Doğu Üniversitesi işbirliğiyle dünyada ikinci olacak HP Networking Akademisi kısa bir süre içinde faaliyete geçecek. Bu akademinin bir benzerinin sadece Dubai’de olduğunu ifade eden Arbak, “İkinci akademiyi de KKTC’de Yakın Doğu Üniversitesi işbirliğiyle açacağız. Bu işbirliği kapsamında üniversite ilgili bölümlerde dersleri açacak, biz de ağ laboratuvarını kurarak öğrencilerin uygulamalı bir şekilde eğitimden geçmesini sağlayacağız. Burada öğrenciler ağ konusundaki tüm dersleri alarak birer uzman olarak yetişecek. Sonrasında da sertifikasyon programlarında başarılı olmaları halinde de HP Networking sertifikalarını alarak sertifikalı uzman seviyesine yükselecekler” şeklinde konuştu.
İçinde bulunduğumuz yılın ikinci çeyrek sonuçlarına bakıldığında gelir bazında pazar paylarını 2.7 puan artırdıklarını belirten Sami Arbak, bu konuda ise şunları söyledi:
“Bu rakam bölgemizdeki ülkelerden bize en yakın olanın iki katından büyük bir oran. Dolayısıyla bölgede oldukça iddialı ilerliyoruz ve ağ yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz. Buradan hareketle bu konunun üst yöneticilerinden Massimo Fatato önümüzdeki günlerde ülkemizi ziyarete gelecek. Bu yöneticimiz ülkemizdeki telekom şirketlerini de çok iyi tanıyor ve yatırım planlarımızı şekillendirme konusunda bu gerçekten çok önemli.”
KKTC’de iş yapabilmek için yerel bir iş ortağının son derece önemli olduğunun altını çizen Arbak, “Biz KKTC’ye stratejik olarak bakıyoruz ve buraya ciddi anlamda yatırım yaptık. Bunun karşılığını da aldığımızı düşünüyorum. Burada iş ortağımız Yeba Teknoloji ile çalışıyoruz. KKTC’de iş yapmak izolasyonlar yüzünden çok da kolay değil. Güçlü bir yerel ortağınız olduğunda ise projelerde daha hızlı hareket edebiliyorsunuz. Servis tarafında da buradaki müşterilerimizin Türkiye’de bize ulaşmaları yerine Yeba ile servis görüşmeleri yapmaları hem bizim işimizi hem de müşterilerimizin işlerini oldukça kolaylaştıran bir etken” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics