M1 30 MAYIS 2010 / 18:00

İsim değişikliğinde bulut bereketi

CA’in 18 ayda bir düzenlediği CA World’e bu yıl, bulut bilişim ve isim değişikliği damgasını vurdu.

CA’in 18 ayda bir düzenlediği CA World bir defa daha Las Vegas’ta sahne aldı.
CA World 2010’a bulut bilişim ve CA’in isim değişikliği damga vurdu. Computer Associates olan ismini kısa bir süre once CA olarak kısaltan şirket; bu defa da anlaşılmama sorununu çözmek adına bundan böyle CA Technologies adıyla faaliyet göstereceğini duyurdu. Bu duyuruyu Las Vegas’taki etkinlikte gerçekleştiren CA Technologies, bulut bilişim tarafındaki farkını da 70 ülkeden gelen yaklaşık 7 bin kişiyle paylaştı.
Etkinlikte açılı konuşması bu yılbaşı itibariyle yeni görevine başlayan CA Technologies CEO’su Bill McCracken tarafından yapıldı. Şirketin isminin CA Technologies olarak değiştirildiğine vurgu yapan McCracken, “Biz büyük bir mutlulukla müşterileri için eşi görülmemiş düzeyde esnek ve hızlı teknoloji çözümleri sunan bir şirketiz. Geçmişten günümüze bilinen bu özelliğimizi ve yeteneğimizi ismimizde de kullanmak istedik. Bu isim değişikliğini yaparken de 700’ün üzerinde müşteri ve iş ortağımızdan da görüş ve destek aldık. Ayrıca ürün gruplarımızın da isimlerinde değişiklikler söz konusu. Şimdi sırada yeni ismimizin duyurulması, web sitemizin yenilenmesi ve reklam kampanyalarıyla bunun desteklenmesi gibi çalışmalar var” dedi.
“İşin kalbinde bulut ve sanallaştırma var”
CA World 2010’da en çok konuşulan diğer konular ise sanallaştırma ve bulut bilişim oldu. McCracken yine açılış konuşmasında iş dünyasının ana hedefinde sanallaştırma ve bulut bilişimin olduğunun altını çizdi. Bill McCracken, “Yaşanan kriz sonrası oluşan ekonomik şartlar, yeni işbirlikleri ve ihtiyaçları da beraberinde getirdi. Biz de iş ortaklarımızın rekabette geri kalmadan sürdürülebilir büyümeler kaydetmeleri için ihtiyaç duydukları teknolojik fırsat ve gelişmeleri onlara sunuyoruz. Bu fırsatlar sayesinde de onların atılım yapmalarına yardımcı oluyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Değişen dünyada tüm işletmelerin gelişmeye yönelik bir vizyonla çalışmaları gerektiğinin de altını çizen  McCracken, “Ben bulut bilişimin çok yararlı olacağını düşünüyorum. Sanallaştırma ve bulut bilişim, işletmelerin hızla değişen pazar ve müşteri ihtiyaçlarına uyum sağlamalarının belki de en kolay yolu. Biz de orada müşterilerimize sektörümüzdeki bu kritik dönüm noktasında destek olarak bir rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çabalarımızın karşılığında da ana işimizi ve şirketimizi büyütme hedefimizde hızla ilerliyoruz” dedi.
Etkinlikte ikinci güne ise ünlü yönetmen James Cameron damga vurdu. Cameron’ın, gerek yenilikçi projeleri, gerek teknolojiyi sinemaya aktarırken kullandığı metodolojileri aktardığı konuşmasında 7 bin kişilik salonda hiç boş yer kalmamıştı. Her sene bu günleri Cannes’da geçiren yönetmen için de bunun çok farklı bir deneyim olduğu konuşması sırasındaki heyecanı ve enerjisinden anlaşılıyordu.

isim4Bölgede yenilikler

CA World 2010’da sohbet etme fırsatı yakaladığımız CA Technologies Büyüyen ve Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı John Ruthven, bölgede çok ciddi değişimler yaşandığını belirtti. Türkiye’nin bölgenin en önemli ülkesi olduğunun altını çizen Ruthven, Çetin Uygun ve ekibinin önemli başarılara imza attığını belirtti. Birçok yabancı yönetici gibi ülkemizin genç ve dinamik nüfusunun bölgede belirleyici bir fark olduğunu kaydeden Ruthven, “Teknoloji genç bir sektör ve gençler tarafından yönlendiriliyor. Türkiye de bölgedeki gücünü bu gençliğine borçlu. Öte yandan artık bu etkinliğin ana teması haline gelen sanallaştırma ve bulut bilişim tarafında da önemli projelere imza atılıyor. Biz CA Technologies olarak bulut bilişim tarafında yeni bir tavır sergilemiyoruz. Aslında hiçbir şirket bulutla ilgili bir yenilikten bahsetmiyor. Ancak biz, buradaki farkımızı yeni bir şey vaat etmeden şirketlere her türlü ihtiyaçlarını sorunsuzca buluta geçirebilecekleri ve anında kullanmaya başlayabilecekleri bir kolaylığı sunuyoruz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:773

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics