M1 24 KASIM 2009 / 14:15

Kanal tam gaz

Krizle birlikte kanal tarafını güçlendirmek isteyen şirketler, bu alana doğru yatırım ve hizmetlerini artırıyor. Türkiye pazarına kısa bir süre önce Akora satın almasıyla giren Avnet de HP ESS ürünlerine odaklanmış kanala yönelik bir etkinlik düzenledi. Avnet-HP Tam Gaz temasıyla Kartepe’de düzenlenen etkinliğin ikinci gününde ise Tuzla Autodorm pistinde katılımcılara ileri sürücülük eğitimi verildi.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Avnet Türkiye Genel Müdürü Cem Aşık, kanalın kendileri için öneminin altını çizdi. Cem Aşık’tan sonra HP Türkiye ve Avnet Türkiye’den sunucu, depolama ürünleri gibi bölümlerin üst düzey yöneticileri katılımcılara; yeni gelinen teknolojiler, fark yaratabilecekleri ürünler ve bunların satış teknikleri konusunda sunumlar yaptı. Günün son konuşmasını ise Abank Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer yaparak, krizde gelinen ekonomik süreç ve kanalın 2010 yılında izlemesi gereken ekonomik stratejiler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
2010 çok önemli

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Cem Aşık, kanalı geliştirecek projelerin önemine değindi. Rekabetçi olmanın önemine de değinen Aşık, “İlk olarak satışını yapacağınız ürünleri çok iyi tanımalı ve pazarda rekabetçi olabilmek adına bunları müşterilerinize çok iyi anlatmalısınız. Gelecekte yatırım yapılacak konular hakkında bu gibi etkinliklerde mümkün olduğu kadar çok bilgi edinmeniz de yine sizin yararınıza olacaktır. Bu etkinlikte bizim ana amacımız da bu zaten. Sizlerin, yeni eğilim ve teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmanız ve hem HP hem de Avnet tarafındaki yönetici arkadaşlarımıza sorular sorarak her konuda bilgi almanızı da istiyoruz” dedi.
Avnet olarak HP işbirliklerinde ilk çeyrek dönemlerinin de sonuna geldiklerine değinen Aşık, bu konuda şunları söyledi:
“Daha önceki bütün toplantılarda teorik konuşuyordum. Ancak şu anda sevinerek söylüyorum ki bu ilk çeyrek sonunda konuştuklarımızı birlikte hayata geçirdiğimizi görüyorum. Burada sizin desteğiniz de çok önemli özellikle. Bundan sonraki hedef ve planlarımızı da yine çeyrekler bazında ve tam bir yılın sonunda başarıyla gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Hız temasıyla yaptığımız bu etkinlikte farkımızın hız olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum.”

Avnet-HP kanalına doping
cem-asik2 Etkinliğin ikinci günü Tuzla Autodrom pistinde geçti. Özel hayatında da hobi olarak otomobil yarışlarına katılan Cem Aşık’ın önderliğinde katılımcılar, ileri sürücülük eğitim uzmanı Hakan Dinç önderliğinde şehiriçinde nasıl daha iyi eğitim alabileceklerini teorik olarak öğrendi. Teorik eğitimin ardından katılımcılar Cem Aşık’ın yarışlarda kullandığı otomobilin de dahil olduğu dört araçla piste çıkarak aldıkları eğitimi pratiğe dökme fırsatı buldular. Etkinliğin son bölümünde ise katılımcılar profesyonel pilotların yanına oturup araçlarla pistte iki tur atma şansını yakaladılar.
ETİKETLER : Sayı:746

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics