M1 21 KASIM 2010 / 18:00

Kulaklık pazarında temel büyüme alanı tümleşik iletişim olacak

Tümleşik iletişim yaygınlaştıkça kulaklıkların önemi daha da belirginleşecek.

Sennheiser Communications, bu yıl yeni kablosuz ürünü DW Office’in sunumunu gerçekleştirmişti. Sennheiser Communications Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Guido Karbautzki, şirket olarak DW Office ürünü sayesinde ofis ve çağrı merkezi segmentleri toplamındaki kablosuz ürünlerin payını artırdıklarını söyledi. Geçtiğimiz hafta Türkiye’yi ziyaret eden Karbautzki, pazardaki eğilim ve beklentilere yönelik önümüzdeki dönemde tanıtacakları yeni ürünleri olduklarını, bunlar için bir sunum programı yaptıklarını ve bu program çerçevesinde bunları duyurmaya devam edeceklerini açıkladı.
“Kurumsal ofis pazarına odaklanacağız”
Türkiye pazarının, Sennheiser Communications tarafında aldığı sonuçlar itibariyle saygı gören bir pazar olduğunu kaydeden Karbautzki, Bircom ile olan işbirliklerinin iyi gittiğini, Bircom’un kulaklık işini yıldan yıla büyüttüğünü ifade etti. Karbautzki, “Öncelikle bu yıl sunumunu yaptığımız ve yeni modeller ile geliştirdiğimiz DW serisini 2011 yılı içinde kablosuz segmentte gerçek potansiyeline ulaştırmayı hedefliyoruz. Burada, çağrı merkezi segmentine oranla görece daha büyük bir pazar olan kurumsal ofis pazarına odaklanacağız ve bayi satışları ile ilerleyeceğiz. Hali hazırdaki müşterilerimizi de yeni ürünlerimiz ile tanıştırmak ve bu segmentteki pazar payımızı genişletmek hedeflerimiz arasında. Bircom ile birlikte 2011 için hedef büyütmeyi kararlaştırdık” dedi.

“Uçtan uca genişbant ses kalitesi”

Karbautzki, pazarı şekillendirecek eğilimin kablosuz ürünler olacağı görüşünde. Uzun vadede kablosuz ürünlerin satış rakamlarının kablolu ürünleri geçecek ve zamanla da onların yerini alacak. Kulaklık pazarında temel büyüme alanı tümleşik iletişim olacak. Tümleşik iletişim yaygınlaştıkça kulaklıkların önemi de daha fazla belirginleşecek. Kullanıcılar geleneksel haberleşme sistemlerinden tümleşiğe geçtiklerinde kulaklıkların sağlayacağı konfor, güvenlik, ses kalitesi gibi katma değerleri daha çok talep edecekler. Tümleşik iletişim beraberinde uçtan uca genişbant ses kalitesi gibi bir kavramı da beraberinde getirecek. Karbautzki, tümleşik iletişimi USB bağlantısı veya genişbant kalitesinde ses sunabilen ürünler olarak tanımladıklarını, portföylerini pazarın yeni haline hazır hale getirdiklerini, kendi test ve uyumluluk laboratuvarlarını da kurduklarını açıkladı.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics