M1 06 MAYIS 2012 / 14:20

OKI yeni ürün ailesiyle KOBİ’ye odaklandı

Teknoloji ve tasarım konusundaki yeniliklerle gelen ürün ailesi, maliyetleri düşürme ve verimi yükseltme iddiasında.

Modern teknolojinin evriminde pek çok farklı ürün ortaya koyduktan sonra baskı teknolojilerine yoğunlaşan OKI, iş dünyasına yönelik yeni ürünlerinde teknolojiyi ne kadar yakından takip ettiğini gösterdi. Şirket, 26 Nisan’da Barselona’da düzenlenen ve farklı ülkelerden pek çok basın mensubunun katıldığı Smart Business EMEA 2012 etkinliğinde ofis yaşamını kolaylaştıran teknolojilerini ve bu teknolojilere sahip yeni ürün ailesini tanıttı. OKI’nin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında verimliliği artıran LED teknolojisinin üzerinde durulurken, baskıları kontrol altına alan ve güvenliği sağlayan kart sistemi ile donatılan yazıcıların yer kaplamayan yeni tasarımları konuşuldu. Açılış konuşmasını yapan OKI Başkanı Takao Hiramoto, KOBİ ihtiyaçlarına yönelik olarak konumlandırdıkları inovasyon anlayışıyla; daha az yer kaplayan, mobil ofis kullanımına yönelik ve akıllı baskı teknolojilerini içeren ürünler ortaya koyduklarını söyledi. LED teknolojisi sayesinde bileşenleri çok daha yakın mesafede yerleştirebildiklerini dile getiren Hiramoto, bunun da hem yer hem de baskı maliyetleri açısından büyük katkı yaptığına dikkat çekti. OKI’nin 2012 yılında birim satışta yüzde 40 oranında artış hedeflediğini söyleyen Hiramoto, odaklandıkları konular arasında küresel dağıtım ağını geliştirmek olduğunu da belirtti. Toplantıda bir sunum gerçekleştiren IDC Direktörü Arnaud Gagneux ise küresel ekonomik krize rağmen KOBİ’lerin yüzde 66’sının yazıcıya yatırım yapmaya devam ettiğine dikkat çekti.

“Tasarruf sağlarken kaliteden ödün vermeyiz”
Hiramoto’nun ardından söz alan OKI Avrupa Genel Müdürü Terry Laidlaw, “Müşterinin maliyeti ve güvenliği kontrol edebilmesini sağlıyoruz” dediği sunumunda bu iki noktanın KOBİ’ler başta olmak üzere tüm işletmeler için hayati önem taşıdığına dikkat çekti. “İhtiyaç duyulan tasarruf sağlanırken profesyonel baskı kalitesinden asla ödün verilmez” diyen Terry Laidlaw, ürünlerin tamamına 3 yıl garanti verdiklerini, LED ürünlerde ise baskı sisteminin ömür boyu garantili olduğunu vurguladı.
Toplantı sonrası görüşme fırsatı bulduğumuz Terry Laidlaw, KOBİ’lerin Avrupa’daki istihdamın üçte ikisini karşıladığını ve bunda “mikro KOBİ” denilen (1-10 arası çalışana sahip olan KOBİ) kısmın çok önemli olduğuna dikkat çekti. OKI’nin KOBİ stratejisinde bu rakamların etkili olduğunu söyleyen Laidlaw, küresel ekonomik krizden çıkılmasını sağlayacak en önemli unsurun da onlar olduğunu vurguladı. Laidlaw, sözlerini Türkiye’nin dinamik ve genç nüfusuna güvendiklerini ve hedeflerine ulaşmalarında Türkiye’nin de önemli bir rol oynayacağını belirtti.
ETİKETLER : Sayı:870

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN