M1 20 HAZİRAN 2010 / 18:00

Sanal Çağ’ın kapıları açılıyor

Dell geçtiğimiz hafta Londra’da Sanal Çağı Hızlandırmak başlıklı bir etkinlik düzenledi.

Londra yakınlarındaki Mercedes Benz World’de gerçekleştirilen ve Dell’in sunucu platformları ile depolama ürünlerinin ön plana çıktığı etkinlikte yeni veri merkezi çözümlerinden SSD’ye, blade sunuculardan son teknolojilere kadar birçok konu tartışıldı. Etkinlik sırasında sohbet etme fırsatı bulduğumuz Dell Başkan Yardımcısı ve Depolama Ürünleri Genel Müdürü Darren Thomas, teknolojinin gelişimi hakkında bilgiler verdi. Teknolojinin gelişim çağlarına bakıldığında 50’li yıllara anabilgisayar çağı denildiğini belirten Thomas, “60 ve 70’lerde mini bilgiişlem, 80’lerde PC-sunucu istemci çağı, 90’lar ve 2000’lerde internet çağı yaşadık. Ancak içinde bulunduğumuz sanal çağ. Artık birçok işletme sanallaştırma teknolojileriyle işlerine yön veriyor” dedi.
Dell’in açık ve modüler teknoloji çözümleri olmadan yenilik isteyen müşteriler için en üst düzeyde esneklik sunan çözümleri bulunduğunun da altını çizen Thomas, “Biz mevcut teknolojilerimizi kullanarak maliyet ve karmaşıklığını azaltmak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Yeni ürünlerimiz kamu, sağlık ve eğitim gibi alanlarda sorunsuz bir şekilde hizmet sağlıyor. Ayrıca yeni çözüm, hizmet ve sunucularımız yönetimi işlevselliği, depolama ve ağ tarafındaki müşterilerimize değer kattığı gibi bu alanlarda kullandıklarını kaynakları farklı alanlarda kullanma olanağı sağlıyor” şeklinde görüş belirtti.
Sanal çağ kavramının müşterilerin verimlilik talebiyle doğduğunu belirten Darren Thomas, “Sanal çağda verimlilik BT çözümlerinin gelişmesiyle sağlandı.  Biz de Dell olarak bugün yeni teknoloji, hizmet, yönetim araçları ve işe hazır çözümlerimizle müşteriler için en iyisini verdiğimize inanıyoruz. Ayrıca bu çözümlerimiz, müşterilerimize zamanı daha iyi yönetmek ve verimli bir veri merkezi kurmaları için gerekli her türlü teknik altyapıya da sahip. Bizim buradaki bir başka hedefimizse müşterilerimizin ayırdıkları bütçeleri en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak ve buradan yapacakları tasarrufla yenilikçi projelere yatırım yapmalarının önünü açabilmek” dedi.

Sanal Çağı Hızlandırma etkinliği

Sanal Çağı Hızlandırmak etkinliğinin açılış konuşmasını Dell EMEA Kurumsal Pazarlama Yöneticisi Ed English gerçekleştirdi. Ed English’in ardından Dell Başkan Yardımcısı ve Depolama Ürünleri Genel Müdürü Darren Thomas, Dell Balkan Yardımcısı ve Sunucu Platformları Genel Müdürü Forrest Norrod birer sunum yaptılar. Sunumların ardından Ed English’in moderasyonunda gerçekleştirilen kullanıcı panelinde ise Pensions First IT Direktörü Dean Newman, JMW IT Direktörü Gerard Chadwick ve Hollanda Gröningen Üniversitesi Sunucu Altyapıları Bölümü’nden Wietze Albers, kullanıcı deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğin öğleden sonraki paralel oturumlarında ise Dell’in depolama ürünleri ve sunucu tarafından gelen uzmanlar en son teknoloji ve yenilikler hakkında katılımcılara detaylı bilgi paylaşımında bulundu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics