M1 20 KASIM 2011 / 15:16

Sürat Teknoloji Ankara’da vites büyüttü

Sürat Teknoloji Ankara Ofisi, 2009’da 10’a düşen personel sayısını 2011’de yüze çıkardı. Hedefte yeni projeler var.

Sürat Teknoloji Ankara ofisi 2010 yılında yeni binasında hizmet vermeye başlamasının ardından 2009 yılında on kişiye düşen kadro sayısını 2011’de yüze çıkardı. 2010 yılı ile birlikte 5 yıllık hedefler belirleyen Sürat Teknoloji’nin Ankara’da 2015 yılında hedeflediği bütçe ise 100 milyon TL olacak. Sürat Teknoloji Ankara Bölge Müdürü Serkan Çalışıcı ile Sürat Teknoloji’nin hedeflerini ve öngörülerini konuştuk.
Sürat Teknoloji’nin 2009 yılında Ankara ofis kadrosunun yaklaşık 10 kişiye düştüğünü hatırlatan Çalışıcı, bir dönem yaşanan kan kaybının ardından bugün orta ve uzun vadeli hedefleri belirleyen ve gerçekleştiren bir yapıya kavuştuklarını ifade etti.
Çalışıcı, “2010 yılı başında yatırım planlarımızla beraber yeni ofisimize taşınmıştık. Personel kadromuz şu an yüze yaklaşmış durumda, İstanbul ofisi geçtik diyebiliriz. Ankara’da 2 işyerimiz oldu. Satış destek teknik servis ve depo - yazılım ofisimiz. Bu süreçte İstanbul ofisten Ankara’ya yaklaşık 15 personel tayin ettik” dedi.
Ankara’da insan kaynağı bulmanın zor olduğuna dikkat çeken Çalışıcı, bu sorunu aşmak için “Sürat Akademi” oluşumu içerisine girdiklerini belirtti. Çalışıcı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sürat Akademi ile ihtiyaç duyduğumuz alanda kaliteli eleman yetiştirmeyi hedefliyoruz, bugüne kadar yirmi personeli bu kanaldan bünyemize kattık ve katmaya da devam ediyoruz.”

Türkiye beyin göçü almalı
BT şirketini aslında “Beyin Takımı” oluşturma, yönetme ve ticari faaliyet sürdürme olarak tanımlayan Çalışıcı, “Bu anlamda ülkemizde maalesef belirlenmiş bir politika yok; Bakın ABD ve batılı ülkeler sürekli Beyin Göçü almaya çalışıyorlar, biz bu anlamda yerimizde sayıyoruz. Türk Cumhuriyetlerden, Araplardan, çevre ülkelerden beyin göçü alabiliriz. Almamız lazım. Biz bir yandan elimizdeki kaynakların önünü nasıl kapatırız ile siyasi ufak hesaplarla, yani birbirimizle uğraşarak enerjimizi yitiriyoruz” dedi.
Türkiye doğal bir cennet, demokratik yapısı ve ekonomisi ile de bir cazibe merkezi olabileceğini söyleyen Çalışıcı sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Geçmişte gelişmiş ülkelerin konumu gibi, bir Avrupa, Amerika bizim için bugün farklı anlam ifade ediyor. Bir zamanlar nasıl bilgisayar yaparız düşünürdük, o tren kaçtı fakat şimdi uçağa binme fırsatımız olabilir.”
Bütçe hedeflerinin 2010 yılında beş yıllık planlandığını aktaran Çalışıcı, 2015 için bütçe hedeflerinin 100 milyon TL olduğunu açıkladı. 2015 yılından sonra yurtdışına kazanımlarını da taşımayı hedeflediklerini belirten Çalışıcı şunları söyledi: “Organizasyon şemamız servislerimiz çözümlerimiz, performans ve kariyer yönetimi konusunda bir stratejik planlama şirketi ile 6-7 aydan bu yana çalışmaktayız. İdeal güçlü bir yapılanma içerisine girme hedefimiz var. Bağlı bulunduğumuz holding bünyesinden, BT anlamında şirketleşmeler ile yeni bir holding olma hedefindeyiz.”
ETİKETLER : Sayı:846

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics