M1 22 OCAK 2012 / 14:07

Teknoloji danışmanlığında yeni adres

Farklı bir bakış açısıyla yola çıkan Atılım Danışmanlık, çağrı merkezleri başta olmak üzere bulut teknolojileri ekseninde kurumlara yol gösterecek.

Kurumlara teknoloji kullanımında kılavuzluk etmek üzere uzun yıllara dayanan sektör deneyimiyle yola çıkan yeni bir danışmanlık şirketi sektöre merhaba dedi. Daha önce farklı şirketlerde yönetici olarak çalışan ve uzun yıllardır sektöre hizmet veren Aydın Demiriz’in kurduğu ve genel müdürü olduğu Atılım Danışmanlık, bilişim teknolojileri ve çağrı merkezi teknoloji danışmanlığı hizmetleri ile yol alıyor. Atılım Danışmanlık’ı 2011 yılı Temmuz ayında kurduklarını belirten Demiriz, bilişim teknolojilerini kullanan tüm sektörler için danışmanlık ve dikey sektör olarak da; çağrı merkezi sektörüne özel olarak hizmet vereceklerini belirtti. Hizmet başlıklarını bilişim danışmanlığı, teknoloji yönetimi, ekipman temini, destek ve eğitim, yazılım projeleri, Microsoft lisanslamalar, SPLA, çağrı merkezi teknolojileri, kurulum ve hizmet sağlanması, denetimleri ve teknoloji desteği, iş sürekliliğinden bilgi güvenliğine danışmanlık desteği olarak sıralayan Demiriz, şöyle konuştu: “Atılım Danışmanlık olarak  dikey sektörlerde çağrı merkezi teknolojileri konusundaki  bilgi birikimimiz ve deneyimlerimizi hizmetlerimize taşıyoruz. Hala çağrı merkezi yöneticileri  var olan teknolojileri yeterince kullanabilmiş değiller. Bu teknolojiyi nasıl konumlandıracaklarını, nasıl yöneteceklerini öngöremiyorlar. Bu noktada  doğru teknolojiyi yeteri kadar kullanacak şekilde ekiplere  ihtiyaçlar doğrultusunda  sunacak fırsatları göstermeye çalışıyoruz. 150-200 koltuk kapasiteli operasyonlardan başlayarak daha küçük ve büyüğüne tüm segmentlerdeki çağrı merkezi operasyonları için ihtiyaca uygun çözümleri belirleyerek yerli ve yabancı tedarikçilerin çözümleri ile hizmet sunuyoruz. Avaya, Aastra, Genesys gibi farklı iş ortakları ile çalışıyoruz” diye konuştu.

Microsoft çevrimiçi servisler iş ortağı
Bulut bilişimle birlikte  sistemlerin merkezileştiği, yönetilebilir servislerin ortaya çıktığı bir yapıya doğru gidildiğini belirten Demiriz, Atılım Danışmanlık’ın da genel bilişim hizmetleri tarafında Microsoft’un çevrimiçi servis dediği “Microsoft online services” iş ortağı olarak konumlandığını vurguladı. Microsoft’un çevrimiçi servisler tarafında farklı ürünlerinin deneme maksatlı kullanımlarının devam ettiğini belirten Demiriz, “Ben Temmuz ayından beri İrlanda üzerinden  Microsoft’un bu servislerini kullanıyorum ve bunları gösteriyorum. Bunlar deneme amaçlı Microsoft’un  bu ürünleri ticari hale dönmedi öngörülen yaza doğru ticari hale dönmesi. Microsoft tarafından kullanıma açılan  servisler arasında yer alan Office 365 de önemli bir bileşen haline geliyor. Şu anda deneme amaçlı Office 365 bir ürün paketi gibi projelerde çalışmalar başladı. İlaç ve otomotiv sektörlerinde deneniyor. Atılım Danışmanlık da bu noktada Microsoft çevrimiçi servisler iş ortağı olarak farklı ürünlerin kullanımında çevrimiçi servisleri sağlayabilecek yetkinliğe sahip çözüm ortağı olarak hizmete hazır” dedi.

“Business as a services” dönemi

Gelinen noktada bulut bilişim, mobil yaşam ve değişen iş yapış şekilleri ile farklı bir dünyanın oluştuğunu belirten Demiriz’e göre bu da yeni bir kavramı daha oluşturuyor. Bu kavramı “Business as services” olarak tanımlayan Demiriz,
“Bazı hizmetleri yazılımları, platformları servis olarak sunabiliyorsam, neden kurumların iş yapış tarzlarındaki iş ihtiyaçlarının tamamını bir servis olarak sunmayayım. Atılım’ın bundan sonraki pozisyonu da  bu noktada gelişecek. Önümüzdeki süreçtede de “Business as a services” modelleri oluşturan bir çatı danışmanlık operasyonu olarak konumlanacağız” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:855

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics