M1 19 KASIM 2012 / 15:40

Tivibu spor anlaşmasıyla rakiplerine gözdağı veriyor

İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenen basın toplantısıyla detayları aktarılan anlaşmayla 3 yıl süreyle İtalya ve Fransa lig maçları ile FA Cup TRT aracılığıyla Tivibu abonelerine gelecek. Türkiye’nin ilk IPTV platformu olan Tivibu, internet bağlantısı -özellikle evler gibi- güçlü noktalarda yaptığı yayınları farklılaştırarak abone kazanmaya çalışıyor.
TTNET Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak’ın verdiği bilgilere göre Tivibu şu anda 135 bin aboneye ulaştı ve sayı hızla artmaya devam ediyor. Geleceğin televizyonu olarak görülen IPTV’lerde ortaya çıkacak avantajlar kullanıcıları yavaş yavaş çekmeye başlıyor. Şu anda Tivibu üzerinde izlenen herhangi anlık bir program istenilen şekilde geri alınabiliyor, kaydedilebiliyor, durdurulup tekrar izlenebiliyor.
Platform, spor müsabakalarını kendi ağına alarak kullanıcılara günümüz şartlarının rekabet koşullarında da yer aldığını hatırlatıyor. Koçak’ın verdiği bilgiler arasında, Tivibu’nun önümüzdeki dönemde spor dışında da alanlarda etkinliğini artıracağı da yer aldı. Açıklamalara bakılırsa, özel kanallar ve henüz vizyondan çıkmış filmlerin abonelere sunulması gibi kampanyalar şu aşamada öngörülebilir. Tüm bu hamlelere bakıldığında Tivibu’nun piyasadaki uydu üzerinden yayın yapan Digiturk ve Dsmart gibi platformlara ciddi olarak rakip olmayı hedeflediği görülüyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Süper Toto Süper Lig’in de yayın ihalesinde Türk Telekom ve Digiturk büyük bir rekabete girmişti.

TRT yayıncı kuruluşa, Türk Telekom da TRT’ye ödeme yaptı
Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da toplantı sırasında grup şirketlerin sinerjisini önümüzdeki dönemde de etkin şekilde kullanacaklarını belirterek verdikleri hizmetlerdeki yakınsamaya işaret etti. Türkiye’nin her ilinde IPTV altyapısına hazır internet ağlarını kurduklarını belirten Yılmaz, IPTV hizmeti vermek isteyen sağlayıcılara da çağrıda bulundu.
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de son beş yılda TRT’yi oldukça geliştirdiklerinden bahsetti. Bunun yanında Türk Telekom ile gerçekleştirilen anlaşmanın da detaylarını veren Şahin, yayınların TRT Spor ekranlarında gerçekleştirileceğini, anlaşma yapılan iki lig ve bir kupa için TRT’nin yılda 80 maç yayınlama hakkı bulunduğunu açıkladı. Anlaşma kapsamında kendilerinin bir kanal olarak yayın hakları sahibi MP & Silva’ya ödeme yaptığını, Türk Telekom’un da bu bedeli ve biraz daha fazlasını kendilerine sunduğunu aktardı.
TRT Spor işbirliği ile hayata geçirilen Tivibu Spor kanalı (80. kanal), en heyecanlı maçları canlı ve banttan yayınlar ile sporseverlerin ekranına taşıyacak. Üstelik Tivibu Ev’de kanal HD (378. kanal) olarak da yayınlanacak. Maçların yayın saatlerinin çakışması durumunda ise canlı yayınlar, 6 kanaldan birden verilebilecek. Ayrıca, Tivibu aboneleri, hazırlanacak etkileşimli kanal sayesinde 6 maçı birden aynı anda takip edebilecek.
ETİKETLER : Sayı:896
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN