M1 05 EYLÜL 2011 / 01:13

VeriFone etki alanını genişletiyor

Hypercom’u satın alan VeriFone Systems, bu adımın ardından Avrupa pazarında daha güçlenmeyi hedefliyor.

Hypercom’u satın alan VeriFone Systems, bu adımın ardından Avrupa pazarında daha güçlenmeyi hedefliyor.

Elektronik ödeme sistemleri alanında uçtan uca hizmet veren VeriFone Systems, POS terminali alanında önemli bir şirket olan Hypercom’u satın aldı. Dünya POS terminali pazarında böylece lider konuma gelen VeriFone’un hedefi; Hypercom’un sağlayacağı ürün çeşitliliği ile dağıtım ve hizmet kanallarını çeşitlendirmek.
VeriFone Güney Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Soner Çaşur’a göre bu satın alma,  özellikle Güney ve Doğu Avrupa pazarlarındaki konumunu güçlendirdi. Böylece VeriFone’un elektronik ödeme sektöründe lider marka konumunu pekiştireceğini, özellikle Avrupa pazarında daha güçleneceğini vurgulayan Çaşur, bu satın almanın sonuçları ile ilgili olarak şu detayları paylaştı:

Bölgenin önemi arttı
“Merkezi İstanbul’da olan Güney Avrupa ve Rusya bölgesinin etkinliği arttı, bölge daha da önem kazandı. Çünkü Hypercom özellikle Avrupa pazarlarında yaygın bir marka. Küresel olarak katkısını da şöyle özetleyebiliriz: New York Borsası’na kote olan Verifone Inc, ABD’de borsaya verdiği raporda bu satın almadan dolayı 2012 mali yılında ‘non-GAAP’ (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri Dışı) gelirlerinde 350 milyon dolarlık bir artış olacağını da öngörüyor.”
Bu satın alma, VeriFone’un, merkezi İstanbul olan Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nin etki alanını genişletti. Kapsam altındaki ülke sayısının 30’a ulaştığını belirten Çaşur, “Bölgenin adı ‘Güney Avrupa ve Rusya’ bölgesi oldu” dedi. Güney Avrupa ve Rusya Bölgesi böylece Rusya, Macaristan, İtalya, İsrail, Bulgaristan, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Romanya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Moldova, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Arnavutluk, Kosova, Bosna, Makedonya, Kazakistan, Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Beyaz Rusya, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Ukrayna, Karadağ olmak üzere toplam 30 ülkenin merkezi olarak faaliyet gösterecek. Bu satın almanın kendi görevine etkisini ve Türkiye pazarına etkilerini de Çaşur şöyle anlattı:

Türkiye farkı kendini gösterecek
“Benim görevim; artık Güney Doğu Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı yerine, ‘Güney Avrupa ve Rusya’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı’ oldu. Bu satın alma ve yeni görevim, Türkiye pazarının önemini artıracak. Bölgenin sorumluluğuna İtalya, Rusya ve Ukrayna gibi çok büyük potansiyeli olan pazarlar eklendi. Yeni yapılanmanın ardından Türkiye’nin yenilikçi yapısı, farklı karakterlerdeki bu pazarlarda yeni modeller geliştirmek için itici güç olacak.”
ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics