M1 02 TEMMUZ 2012 / 10:59

Yeni bir yıldız doğuyor

KoçSistem tarafından geliştirilen yüzde yüz yerli sayısal yayıncılık yazılımı Pixage, geleceğin en önemli teknolojilerinden biri olmaya aday.

KoçSistem, sayısal yayıncılık uygulamalarını bir adım öteye taşıma hedefi ile yüzde yüz yerli katkı ile geliştirilen kurumsal sayısal yayıncılık yazılımı Pixage’i 2008 yılında sektörüne kazandırdı. Ürünün KoçSistem Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’nde geliştirilen ilk ürün olma özelliğine de sahip olduğunu belirten KoçSistem Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok, “Pixage ile kısa zamanda ulusal ve uluslararası arenada başarı hikâyesi olarak gösterilen pek çok projeyi hayata geçirdik. Özellikle spor alanlarına yönelik, hem stadyum içi hem de stadyum dışı uygulamaların bulunduğu projelerle ürünümüz küresel arenada en çok tercih edilen sayısal yayıncılık çözümlerinden biri olmayı başardı. Pixage imzalı projelerimizden bazılarnı, İngiltere Premier Ligi, Türk Telekom Arena, Ülker Sports Arena, Arçelik ve Beko, Yapı Kredi Çağrı Merkezi, Selçuk Ticaret Odası ve Türk Traktör olarak sıralayabiliriz” dedi.

İngiltere, Pixage’le donatıldı
Spor alanında, Avrupa’nın tek yazılımla en fazla lokasyonda uygulanan projesi olan İngiltere Premier Ligi Pixage projesi ile stadyumlarda taraftarlara ve kulüplerin VIP konuklarına yayın yapılıyor. İngiltere Premier Ligi’ndeki 22 kulübün stadında kurulumun tamamlanmış durumda olduğuna dikkat çeken Öztok, “Yenilenen ünlü futbol mabedi Wembley, Liverpool Anfield Road, West Bromwich Albion, Sheffield United, Celtic, Blackburn Rovers Pixage platformu üzerinde yayın yapan stadyumlardan sadece birkaçı. 2012 yılının sonunda sekiz yeni kulüp ile bu sayının 30’a çıkartmayı hedefliyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Şirketler bazında farkındalık şart
Bu projenin sadece spor alanlarına yönelik olmadığının da altını çizen Öztok, “Bu uygulama CRM ve sadakat programlarına yönelik olarak da kullanılabiliyor ve şirketler tarafında bunun anlaşılması gerekiyor. Günümüzde müşteriye kişiselleştirilmiş mesajın verilmesi kavramı ön plana çıkıyor. Pixage de bunun için çok uygun bir ortam sağlıyor. Konya BT tarafından baktığımızda şirketler; ERP,  tedarik zinciri, CRM gibi uygulamalarıyla bütünleşik bir çözümü göz ardı edemeyecek” dedi.

İngiltere’deki projeler ödül getirdi

KoçSistem, İngiltere Premiere Ligi projesi ile uluslararası çapta düzenlenen The European IT Excellence Awards’da “Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü” ödülünü almaya da hak kazandı. KoçSistem, IT Europa tarafından dört yıldır düzenlenen The European IT Excellence Awards’da bugüne kadar ödül alan tek Türk şirketi olma unvanının da sahibi oldu. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen The European IT Excellence Awards’da 23 ülkeden 100’ü aşkın şirketin projeleri değerlendirildi. Bilgi teknolojileri sektörü profesyonelleri ve teknoloji editörlerinden oluşan jüri heyeti tarafından yapılan ilk değerlendirmelerin ardından, 17 ülkeden 49 şirket finalist olarak belirlendi. Ödüle layık görülen projeler ise geçtiğimiz ay Londra’da düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. İngiltere Premier Ligi’nde uygulanan Pixage teknolojisi, uygulanabilirliği ve sunduğu çözümler bazında dünyada örnek gösterilen projeler arasında yer alıyor.
ETİKETLER : Sayı:878

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics