M1 08 TEMMUZ 2011 / 15:03

Yenilikçi Türk şirketlerine adını dünyaya duyurma fırsatı

PepsiCo, Avrupa’da başlattığı pepsiCo10 programıyla şirketlere adını dünya genelinde duyurma fırsatı tanıyor.

PepsiCo, ilkini geçen sene ABD’de uygulamaya koyduğu ve büyümeye açık teknoloji şirketlerini bulmak ve desteklemek amacıyla tasarladığı “PepsiCo10” programını Avrupa’da da başlatıyor. Türkiye’nin de katılabileceği program çerçevesinde 10 taneye kadar gelişmekte olan yenilikçi teknoloji şirketi belirlenerek, bu şirketlere medya ve sayısal danışmanlık sektörünün önde gelen şirketlerinin destek ve yönlendirmesinin yanı sıra İngiltere’de marka bazlı programlar oluşturma fırsatı da sunulacak. Kazanan her şirkete, şirketin gelişimini desteklemek amacıyla 10 bin dolar ödül verilecek. Programa katılmak için 15 Temmuz tarihine kadar www.pepsico10.com adresine başvurulabilecek.
PepsiCo Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik, PepsiCo10 programının, yenilikçi iletişim ve teknoloji şirketleri için dünya genelinde adlarının duyulması adına bir fırsat olduğunu söyledi. Şinik, yarışmaya, 2 yıldan az süredir faaliyet gösteren ve piyasaya sürülmeye hazır ürün veya hizmete sahip olan teknoloji şirketlerinin katılabileceğini açıklarken, “Şirketler; kendi geliştirdikleri ürün veya hizmetleri sosyal medya, mobil pazarlama, mekan bazlı teknoloji, sayısal video ve oyun/eğitim platformları kategorileri altında programa dahil edebilecekler. Kazanan 10 teknoloji şirketinin 10 bin paund ile ödüllendirileceği yarışmada girişimler; OMD, Mashable, Wired, Highland Capital Partners ve Weber Shandwick uzmanları tarafından değerlendirilecek. Daha çok pazarlama aracı olarak da kullanılabilecek yeni çevrimiçi ürünlerin hedeflendiği yarışmanın galipleri, paranın dışında ürünlerine küresel anlamda görünürlük kazandırabilecek” dedi.

ABD’de de başarılı oldu
Program ilk kez geçen yıl ABD’de başlamıştı. ABD’deki gelişmelerle ilgili bilgi veren Şinik şunları söyledi: “ABD’de gerçekleştirdiğimiz PepsiCo10 programı ABD’nin en iyi ve en parlak sayısal girişimcileriyle çalışma fırsatı verdi. Başlama noktasında parlak ve yaratıcı fikirleri olup da bir sonraki adıma taşıma şansı bulunmayan şirketlerle çalışma şansı yakaladık. Geçen seneki program çok başarılı geçti. 400’den fazla yaratıcı başvuru alındı. Kazanan şirketlerden biri de çevrimiçi oyun platformları geliştiren, PepsiCo olarak birlikte ürünlerimizle ilgili bir program geliştirdiğimiz Evil Genious Designs isimli şirketti. Öncelikle Avrupa genelindeki teknoloji şirketlerini belirleyeceğiz. Pilot uygulamalardan sonra şirketler PepsiCo İngiltere ile çalışabilecek” şeklinde konuştu.
Seçilen finalistler, PepsiCo markalarıyla pilot uygulamaya da başlayacak.  Konuyla ilgili daha fazla bilgi  www.pepsico10.com adresinden alınabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:829

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics