M1 07 MART 2010 / 18:00

Yıldız Bilişim Grubu, stratejik iş ortaklıkları ile büyüyecek

Yıldız Bilişim Grubu, 2015 stratejileri çerçevesinde hızlı gelişimini sürdürmeyi planlıyor.

Son dönemlerde yaptığı ataklarla hızlı bir gelişim sürecine giren Yıldız Bilişim Grubu, bu büyümesini 2010 yılında da sürdürmeyi hedefliyor. Datateknik, Exper, Medyasoft, Global İletişim ve Mersa Sistem şirketlerinin bünyesinde bulunduğu Yıldız Bilişim Grubu, 2010 - 2015 stratejileri çerçevesinde stratejik iş ortaklıkları ile de büyümeyi planlıyor. Bu konuda hem yurtiçi hem de yurtdışı görüşmelerin sürdüğünü vurgulayan Yıldız Holding Ambalaj, Bilişim ve Gayrimenkul Grupları Başkanı Dr. Cahit Paksoy, şu bilgileri verdi:
“2010 - 2015 stratejisini ortaya koyarken, Türkiye’nin ve dünyanın nereye doğru gittiğini, nasıl bir değişim içinde olduğunu çok iyi analiz etmek gerekiyor. Bu değişim içinde bilişim teknolojilerinin çok önemli bir rolü olduğu yadsınamaz bir gerçek. Biz de holding olarak bilişimin arkasında duruyoruz, sürekli olarak bu işi daha iyi yapmanın yollarını araştırıyoruz. Bu konuda stratejik işbirliklerine hep açık olduk ve açık olmaya da devam edeceğiz. Bilgi ve tecrübeye sahip yerli yabancı her kurum ile stratejik ortaklıklar gerçekleştirebiliriz.”
Başarıyı, “değişimi yönetmek” olarak niteleyen Cahit Paksoy, bilişimin işle bütünleşik bir hale geldiğini belirterek, “Artık ülkelerin ve kurumların gelişmesi, bilişim teknolojilerini doğru bir şekilde kullanmaktan geçiyor. Türkiye bu konuda bir geçiş süreci yaşıyor. Bilişimi doğru bir şekilde kullandığımızda hem kurumlarımız hem de ülkemiz daha da gelişecektir. Bu değişim sürecinde biz de kendimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız. Hem ülkemiz, hem şirketlerimiz hem de sektörümüzün gelişeceği bu süreçte Yıldız Bilişim Grubu olarak biz de hızla büyüyüp hedeflerimize ulaşacağız.”
Yıldız Bilişim Grubu’nun bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde yeniden yapılandığının altını çizen Cahit Paksoy, “Kendi alanlarında uzman olan tüm şirketlerimizin büyüme hedefleri var. Bu doğrultuda grup içinde yeni gelişmeler yaşandı. Şirket sayımız arttı, grubumuzun ve şirketlerimizin üzerindeki yükler arttı. Grup içindeki en tecrübeli arkadaşlarımızdan Datateknik Genel Müdürü Mehmet Yolcu’yu başkanlık ofisine aldık. Mehmet Yolcu, ayrıca bilişim dışındaki şirketlerin de yönetiminde yer alıyor ve bu şirketlerin vizyonlarının gerçekleşmesi için de çalışmalar yürütüyor” dedi.
Sonuç olarak Türkiye’nin çıtasını daha yukarılara çekmek için mücadele ettiklerini dile getiren Cahit Paksoy, “Biz bu misyonun uygulayıcısıyız ve arkasındayız. Holding yönetim kurulu başkanı ile birlikte yurtdışında da birtakım görüşmeler yapıyoruz. Dünyanın nereye gittiğini daha iyi anlamaya çalışıyoruz. ABD’ye gidip Microsoft Başkanı Steve Ballmer ile görüştük. Dünya nereye gidiyor, değişim nedir diye konuştuk. Biz küçülen BT dünyasında büyüdük. Daralan pazarın, daralmayan bölgesinde yer almak şeklinde açıklayabileceğim bir kuralımız var. Biz bu sayede 2009 yılında yüzde 10 civarında büyüdük. 2010’un ise daha iyi geçeceğine inanıyoruz. Daha istikrarlı bir gelişme bekliyoruz. Biz bu yıl 2009’dan daha fazla büyüme gerçekleştireceğiz diyoruz. Bizler, dünyanın dönüş hızından daha hızlı dönmek zorunda olduğumuzu düşünüyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics