M2 18 NİSAN 2010 / 18:00

BThaber Platform Ankara’da

BThaber Platform, ‘Kamuda BT Yönetimi’ başlığıyla 13 Nisan’da gerçekleşti.BThaber Platform2“Önce okutuyor sonra konuşturuyor” sloganıyla düzenlenen BThaber Platform, 13 Nisan Salı Günü Sheraton Otel’de “Kamuda BT Yönetimi” başlığıyla Ankara’da gerçekleştirildi.
İnterpromedya’nın geleneksel hale gelen etkinlikler dizisinin ilk Ankara durağında Kamuda BT yönetimi konusu çeşitli başlıklarla konuşuldu. Etkinlikte konuşulan başlıklar arasında; kuruma uygun BT mimarisi planlama, kurumsal yönetimde uluslararası standartlar, risk yönetimi, birlikte çalışabilirlik ilkeleri, proje portföy yönetimi, iş süreçlerinin yönetimi, dışkaynak kullanımı, SaaS, veritabanı/bilgi yönetimi, doküman ve arşiv yönetimi, BT hizmet yönetimi, sistem-servis yönetimi ve bilgi güvenliği yönetimi yer aldı.
Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD’ın desteğiyle düzenlenen etkinlikte TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy ve Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Müdürü Barış Bağcı da açılışta birer konuşma yaptı.
TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy açılış konuşmasında TÜBİSAD’ın çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verirken sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilişim sektörünün Türkiye için fırsatları da beraberinde getireceğini aktaran Gürsoy bu alanda atılması gereken önemli adımlar olduğunu ifade etti.
Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Müdürü Barış Bağcı gerçekleştirdiği konuşmada dünyada ve Türkiye’de bilişim alanındaki disiplinler ve standartlar hakkında bilgi verdi.
Platformun konuk konuşmacı bölümünde, ‘Kamuda BİT Proje Yönetiminin Geliştirilmesine Yönelik Politika ve Araçlar’ başlıklı sunumla Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Bilgi Toplumu Daire Başkanı Emin Sadık Aydın yer aldı.
Aydın gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye’de BİT sektörünün durumu hakkında bilgi verirken, Bilgi Toplumu Stratejik Eylem Planı’na ilişkin DPT’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmaları özetledi ve önümüzdeki dönem atılması beklenen adımları aktardı.
İnterpromedya İçerik Merkezi Müdürü Nuray Şuman ile BThaber Ankara Haber Sorumlusu Yusuf Çağlayan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ‘BThaber Konuşturuyor, Pazar Tartışıyor’ bölümünde ise Fintek Genel Müdür Yardımcısı Ali Engin Eroğlu, Karya Bilişim Danışmanı Betül Ertem Yıldız, BI Teknoloji İş Zekâsı Çözüm Mimarı Emre Çabuk, GG Soft Yazılım Satış Direktörü Gökhan Dikici, Havelsan Hava Komuta Kontrol ve Yönetim Bilgi Sistemleri Pazarlama Müdürü Servet Balcıoğlu ve EB Group Teknoloji Direktörü Ramazan Koç’un katıldığı panel gerçekleştirildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN