M3 17 OCAK 2010 / 18:00

E-devlet Oskar'ları sahiplerini buldu

7. eTR ödülleri, Çankaya Köşkü’nde sahibini buldu.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından verilen “7. eTürkiye (eTR) Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayesinde Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. BThaber ve BTnet.com.tr’in de medya sponsoru olduğu etkinlikte yedinci yılda yedi farklı kategoride ödüller verildi.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen ve Turkcell Ana Sponsorluğu’nda düzenlenen eTürkiye (eTR) Ödül Töreni’nde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, bu toplantıda ülkemizde heyecan verici güzel gelişmeler olduğunun ortaya konulduğuna dikkat çekerek, toplantıyı düzenleyenlere teşekkür etti.
Bilgi ve iletişim teknolojilerine
yakından takip
Cumhurbaşkanı olduğu ilk günden bu yana özellikle bilişim ve iletişim teknolojileriyle ilgili bütün konuları yakından takip edeceğini, gerektiğinde himayesine alacağını söylediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, mümkün olduğunca bu tür toplantılara katıldığını ve bugün de Çankaya Köşkü’nde “eTürkiye” toplantısını gerçekleştirerek konuya verdiği önemi gösterdiğini aktardı.Cumhurbaşkanı Gül, konuya toplumun dikkatini çekmek, bu alanın büyüklüğünü ve dinamik olduğunu göstermek için bu tür faaliyetleri gerçekleştirdiğini söyledi.
Bilgi toplumu ve e-Devlet konusunun devletin en üst düzeyinde sahiplenilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ise AB ile paralel biçimde Türkiye’nin kendi kalkınma perspektifiyle birlikte e-Devlet’i önceliklendireceklerini kaydetti.
e-Devlet’in 3 önemli ekseninin vatandaş, şirketler ve kamu olduğunu belirten Yılmaz, “Vatandaş ekseninde vatandaşın bürokrasiden eziyet görmesini istemiyoruz. Daha hızlı daha çeşitli ve şeffaf hizmetleri hayata geçirmek zorundayız. Şirketler ekseninde dünyada şirketlerimizin daha rekabet edebilir hale gelmesini ve üstünlük sağlamasını istiyorsak teknoloji kullanımını tüm şirketlerimizde yaygınlaştırmalıyız. Az kaynakla daha hızlı, daha çok hizmet vermek durumundayız” dedi.
Ödül töreni öncesi TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Akın ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv birer konuşma yaptı. Ödül töreni öncesi ayrıca Avusturya Federal e-Devlet Genel Sekreteri Christian Rupp keynote konuşmacı olarak e-Devlet 2020 ve Avusturya e-Devlet uygulamalarıyla ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Ödül kazanan projeler

l Kamudan Kamuya e-Hizmet
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü
l SOYBİS (Sosyal Yardım Bilgi Sistemi)
l Kamudan İş Dünyasına e-Hizmet
Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü ve Gümrük Müsteşarlığı
l GÜMKART (Gümrük Tahsilat Sistemi)
l Kamudan Vatandaşa e-Hizmet
Söke Belediyesi - AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi)
l e-Devlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması 2009 Özel Başarı Ödülleri
Bayrampaşa Belediyesi
Etimesgut Belediyesi
Söke Belediyesi
l Teşvik Ödülü
Şahinbey Belediyesi - eNikah
l Özel Ödül
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği l “Cumhurbaşkanı nerede ve Cumhurbaşkanına Yazın”
l Jüri Özel Ödülü
Söke Belediyesi
Söke Belediyesi’ne 3 ödül
Söke Belediyesi “Kamudan Vatandaşa e-Hizmet”, “eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması 2009 Özel Başarı Ödülü” ve “Jüri Özel Ödülü”nü de alarak 3 farklı kategori de ödül almış oldu. Söke Belediyesi’nin AKOS projesini gerçekleştiren Sampaş şirketi ise Etimesgut ve Şahinbey Belediyeleri’nin aldığı ödüllerle birlikte ödül alan 5 farklı projeye imza atmış oldu.
ETİKETLER : Sayı:754

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics