Mektup 15 MART 2011 / 00:08

Merhaba,
Bu hafta mektubuma uluslararası arenada göğsümüzü kabartan bir haberle başlamak istiyorum. Hoş bir gelişme olarak komşumuz Yunanistan’da düzenlenen bir Ralli’nin şampiyonu bizim takımımız olmuş. 26–27 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Yunanistan Klasik Otomobil Kulübü Philpa tarafından düzenlenen 18. Klasik Otomobil Rallisi’nde Pergel İnşaat ve Minimale Mimarlık Klasik Otomobil Takımı P+M Team adına yarışan Sinan Evman (pilot) ve Seyhan Atay (yardımcı pilot) ekibi, tam üç kategoride birinciliği elde etmiş. Atina’da start alan ve Loutraki’de son bulan yarışa, P+M Team ekibi iki araçla katılmış. 1959 model Volkswagen Karmann Ghia Coupe ile yarışan Sinan Evman ve Seyhan Atay, Genel Klasman, E kategorisi ve En İyi Yabancı Ekip kategorilerinde birinci olmuş. Kendilerini tebrik ediyorum.
Ralli, yarış demişken kulağıma çalınan eğlenceli bir yarışmadan da bahsetmeden geçemeyeceğim. Geçtiğimiz yıl ikincisinin gerçekleştirildiği “En Yetenekli Çağrı Merkezi Yarışması” bu yıl “Dansa Çağrı” yarışması ile devam ediyormuş. Bu “çağrı”ya kulak veren aday şirketler, performanslarını kaydettikleri videoları Call Center Life ile paylaşarak bu eğlenceli organizasyona dâhil olabiliyormuş. Değerlendirme Kurulu tarafından yapılacak ön elemeyi geçen tüm adaylara 5 Haziran’da Event Garden’da gerçekleşecek olan Call Center Fest’in dans sahnesinde yeteneklerini sergileme olanağı da verilecekmiş. Ayrıca aklımdayken dereceye giren adaylar, “VI. Çağrı Merkezi Ödül Töreni” ve “VII. Çağrı Merkezi Konferansı” açılış sahnelerinde performanslarını tekrar sergileme fırsatı da yakalayacaklarmış. Ödüllerse sürpriz…Merak ettiysen www.callcenterlife.com.tr adresinden detaylara ulaşabilirsin. Dans söz konusu olunca insan hemen o organizasyonun içinde olmak istiyor açıkçası.
Biraz da bilişim sektöründen haberler vereyim sana. Duydun mu bilmiyorum ama şu son günlerde herkesin gündemine oturan bulut bilişim konusunda bugüne kadar yazılmış en değerli kaynak olarak görülen bir kitap KoçSistem Yayınları ile artık Türkiye’de satışa sunulmuş. Bilgisayar dünyasında geçtiğimiz yirmi yılın büyük eğilimlerini önceden haber veren Charles Babcock’un yazdığı “Bulut Bilişim İçin Yönetim Stratejileri” adlı kitabı okuyarak bilişimin bu büyük oyun değiştiricisini tüm yönleriyle tanıyıp, buluttan yağan sayısal hizmetlerin çeşitliliği ve derinliği karşısında şaşkına dönebilirsin. Ben okunacaklar listeme aldım, sen ekle derim.
Bu arada listeme aldığım bir başka kitabı da unutmadan paylaşayım seninle. İlk yayınlandığı İngiltere’de büyük sansasyonlar yaratan Ültimatom isimli kitap, Apollon Yayıncılık tarafından Türkçe’ye çevrilmiş. Kitabın yazarı Matthew Glass, yakın geleceğimizi ipotek altına alabilecek felaket senaryosuyla, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’i karşı karşıya getirirken, okuyucusuna kafa kurcalayan soluk soluğa bir kitap sunmuş. Dünya nereye gidiyor? Küresel ısınma 20 yıl sonra dünyada ne gibi felaketlere sebep olacak? gibi soruların yanıtlarını da kitap da bulabiliyormuşsun. Çevreci çözümleri hayata geçirmezsek nereye gideceğimiz aşikâr ama yine de ben okuyacağım.
Güzel bir hafta olması dileğiyle bu haftalık bu kadar haftaya görüşmek üzere…
ETİKETLER : Sayı:812

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics